SO 13:30 – 14:30 (běžecký sál) Petr Vabroušek: Z extrému do extrému, běhání na pólech i na poušti

SO 13:30 – 14:30 (běžecký sál) Petr Vabroušek: Z extrému do extrému, běhání na pólech i na poušti

Petr Vabroušek, známý triatlet, který miluje extrémy a rád zkouší, co ještě vydrží jeho tělo. Zaběhl si maratony Antarktidě i na Severním pólu a letos také Marathon Des Sables – extrémní ultramaraton na Sahaře.

Petr Vabroušek je milovník pohybu obecně, jehož primární disciplínou je triatlon. Letos v březnu se účastnil Marathon Des Sables, který je extrémní nejen podmínkami, tak i délkou. Jedná se o ultramaraton dlouhý 250 km, který se běží skrz marockou Saharu.

V minulých letech se Petr Vabroušek zúčastnil také maratonů na Jižním i Severním pólu, které oba uspěšně dokončil. Jak se na tyto extrémní závody připravit a jak se na ně třeba vůbec přihlásit, to vše se dozvíte na jeho přednášce.

Petr Vabroušek

Petr Vabroušek je jedenáctinásobný Mistr ČR v dlouhém triatlonu, 79× TOP 10 na oficiálních Ironmanech WTC, 15× v řadě profesionální účast na Havajském Ironmanovi, 34× vítězství v závodech na tratích Ironmana, 2x vítěz světového poháru v dlouhém triathlonu 2006 a 2011, 168× dokončený závod na tratích Ironmana, vítěz seriálu ultramartonů Horská výzva 2013, vítěz maratonu v Antarktidě na 42km a 100 km v rekordních časech. Vítěz maratonu na Severním Pólu 2015. Letos se běžel i ultramaraton na Sahaře – Marathon Des Sables.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: