Ukončeno: Soutěž o silniční běžecké boty Salomon Index 02

Ukončeno: Soutěž o silniční běžecké boty Salomon Index 02

Začíná nám nová běžecká sezona, a tak se nové běžecké boty víc než hodí. Pojďme si zasoutěžit o silniční boty Salomon Index 02.

Salomon Index 02 jsou plně recyklovatelné boty navržené tak, aby se daly rozebrat a materiál znovu využít. K tomu dopomáhá také QR kód umístěný na jazyku jedné boty. Slouží k jejich registraci, aby po skončení životnosti bylo jejich navrácení k recyklaci jednodušší.

Na modelu je patrná nenápadná čára označující místo, kde bude při recyklaci oddělen vršek od spodku boty. Každá část se totiž recykluje jinak. Materiál z těchto běžeckých bot se používá při výrobě sjezdových lyžařských bot Salomon.

Salomon Index 02

Měkký došlap zajišťuje pěna Infiniride, je inspirovaná automobilovým průmyslem a jako jediná je plně recyklovatelná. Svršek je zpracovaný ze síťoviny se strukturou Engineered mesh s různou vazbou, což zajišťuje rozdílnou oporu a odolnost v různých částech boty tak, jak potřebujete.

Jaká jsou pravidla soutěže?

1. Odpovězte na následující soutěžní otázky do 15. dubna 2023.
2. Pokud si nebudete vědět rady, odpovědi naleznete na stránkách Salomon.com.
3. Každý soutěžící se může zúčastnit pouze jednou.
4. Z došlých správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který obdrží běžecké boty Salomon Index 02.
5. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Zkušenosti čtenářů

Stenly

Aniž bych chtěl nějak snižovat značku Salomon, mám trochu výhrady k deklarované recyklovatelnosti. Ostatně není to první značka, která se holedbá plnou recyklovatelností a tím i ekologickým přínosem, takových výrobců obuvi i oblečení jsem tady již viděl. Chybí mi ale vysvětlení k samotné recyklaci, co je potřeba s botou na konci životnosti udělat. Stačí ji hodit do kontejneru s plasty? No to asi těžko,. Donést ji do sběrného dvoru? Už vidím ty protáhlé obličeje. Mám ji někam poslat, přímo výrobci? Tady mi zase schází vůle uživatele, vůbec to podstupovat, a taky vlastní ekologický přínos. Prostě pokud si chci takovou botu koupit třeba i kvůli pozdější recyklaci, je potřeba to dovysvětlit, možná to někde je a jenom jsem to nenašel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: