SVĚTLO PRO SVĚT děkuje běžcům běžecké série RunCzech za získaných 369.300 Kč na projekty proti slepotě

SVĚTLO PRO SVĚT děkuje běžcům běžecké série RunCzech za získaných 369.300 Kč na projekty proti slepotě

Díky letošnímu Sportisimo 1/2 maratonu se nadaci SVĚTLO PRO SVĚT podařilo od běžců, kteří se zapojili do projektu „Během proti slepotě“, získat 369.300 Kč a díky nim vrátit 924 lidem zrak operací trachomu.

Charitativní spoluprací se společností Prague International Marathon, organizátorem běžecké série RunCzech, získáváme každoročně okolo 600.000 Kč. Prostřednictvím prodeje startovních čísel na Sportisimo ½ maraton Praha 2016 jsme letos získali 369.300 Kč na naše projekty.

SVĚTLO PRO SVĚT děkuje všem běžcům, kteří se rozhodli zapojit do našeho projektu „Během proti slepotě“ a za předem přesně definovaný dar získali startovní číslo do série RunCzech. Každoročně díky spolupráci s RunCzech získáváme na naše projekty okolo 600 tisíc korun. Díky 650 registracím na Sportisimo ½ maraton Praha, SVĚTLO PRO SVĚT v roce 2016 získalo 369.300,- Kč. Za tyto prostředky provedeme 924 operací onemocnění zvaného trachom. Přesně 924 zrakově postiženým osobám změníme život a pomůžeme jim znovu vidět svět, umožníme jim vrátit se do práce a živit rodinu. Děkujeme, že běháte a svým během vracíte zrak!

Zároveň děkujeme všem běžeckým serverům, které s námi dlouhodobě spolupracují a pomáhají nám s propagací projektu. Velké díky patří i našim ambasadorům – nevidomým běžcům a jejich vodičům.  Na pražském půlmaratonu můžete potkat Ondru Zmeškala, Jana Hegra a Jana Bauera.

Ondra Zmeškal a Jan Bauer pro nás běhají pravidelně a letos se i za naší pomoci vydají zdolat svojí doposud největší běžeckou výzvu. S Jitkou Křížovou se vydají až za hranice svých možností a pokusí se překonat Maraton na Velké čínské zdi se spoustou schodů a nerovností. Po celou dobu pilně trénují a pořád běhají do schodů. Jsou pro naši práci nepředstavitelnou inspirací.

Program SVĚTLA PRO SVĚT na Running Expu Výstaviště Holešovice 31.3. – 1.4. před závodem Sportisimo ½ maraton Praha

Na RunCzech Expu na Výstavišti v Holešovicích bude v pátek 1. 4. probíhat beseda našeho ambasadora Tomáše Zahálky od 16:00 hod. na téma „bosování a běhání v kiltu“ a od 17:00 hod. nám Jitka Křížová povypráví o své loňské výpravě na Maraton na Velké čínské zdi a o letošní přípravě, kdy na tento závod bere i dva již zmíněné nevidomé běžce. Po celou dobu bude na Expu stánek SVĚTLA PRO SVĚT, ve kterém nás můžete navštívit.

Známé osobnosti na startu závodu Sportisimo ½ maraton Praha

V sobotu, v den závodu Sportisimo ½ maraton Praha v barvách SVĚTLA PRO SVĚT vedle ostatních běžců bude stát i František Táborský – kytarista ze skupiny Chinaski, Petr Mašek Miska – horolezec a Michal Rezek – klavírní virtuóz. Všichni se společně s námi můžete přijít vyfotit v 8:45 hod. a popovídat si, místo focení bude po pravé straně u Mánesova mostu.

Děkujeme vám všem, kteří společně s námi pomáháte v těch nejméně rozvinutých zemích světa zlepšovat situaci zdravotně postižených lidí a že pomáháte vracet zrak!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: