ADRA běh pro Tamarku

Doporučujeme!
Datum konání
14. 5. 2024
Lokalita
Jihočeský
Místo konání
Stromovka, České Budějovice,
Délka (km)
5 km
Povrch
Přírodní terén
Délka (popis) 1-3-5 km
Místo a čas prezence od 16:00 u bistra U tří ptáků
Startovné 250 Kč
Oficiální webové stránky www.adrarun.cz/

Poznámky

Jaro je tady a všichni už se těšíme na sluníčko, procházky a ti sportovněji založení i na běh rozkvetlou přírodou. Víte, že během můžeme i pomáhat?

Jako každý rok pořádá ADRA svůj ADRAběh. Využít můžete virtuální běh, to znamená, že se zaregistrujete a běžíte v termínu od 18. 5. do 1. 6. 2023, kde chcete. Anebo, pokud chcete běžet společně, pak se sejdeme 1. června v 16.00 v českobudějovické Stromovce. Délka tratě společného běhu je jeden, tři nebo pět kilometrů. Zaplacením startovného pomůžete Tamarce.

Tamarka se narodila před čtyřmi lety do šťastné a úplné rodiny. Na její příchod těšili oba rodiče a dva starší sourozenci. Do života rodiny však zasáhla tragická událost. Tatínek zemřel při autonehodě, když byly Tamarce dva týdny. Maminka zůstala sama na výchovu dětí, vyřizování finančních záležitostí i na chod statku, kde s manželem chovali koně a budovali hříbárnu.

Po několika měsících Tamarčina života se zdálo, že neprospívá tak jako miminka jejího věku. Rodina si kladla otázku, jestli příčinou nemůže být traumatizující zážitek po jejím narození.

Až v roce a půl po neurologickém vyšetření v pražské nemocnici lékaři objevili příčinu – vzácné vrozené onemocnění Ageneze Corpus Callosum, při kterém v mozku chybí struktura spojující pravou a levou hemisféru. K tomu se pojí další onemocnění, jako je epilepsie nebo šilhání obou očí. Navíc je Tamarka jako hadrová panenka, učí se i jíst a pít, protože nemá vyvinutý žvýkací reflex. Jedná se o vzácné onemocnění, kde se jen velmi těžko předvídá další vývoj.

Lékaři se shodují, že pro Tamarku je nesmírně důležité rehabilitovat a pravidelně cvičit, být kontaktu s dětmi a zvířaty. To vše je pro maminku a celou rodinu nesmírně psychicky i finančně náročné. Prostředky od zdravotní pojišťovny na úhradu nepostačují. Proto tedy ADRA běh pro Tamarku.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost ze závodu

Odpovídáte na komentář: