Strážský běh

Datum konání
13. 4. 2024
Lokalita
Liberecký
Místo konání
Stráž pod Ralskem
Délka (km)
15 km
Povrch
Přírodní terén
Ročník 3
Délka (popis) 6 a 15 km
Místo a čas prezence 09:00 hod
Místo a čas startu od 10:00 hotel Uran, hlavní závody 12:00

Poznámky

Přijeďte si zazávodit do krásné krajiny v okolí Stráže pod Ralskem. Naše základní škola vám představí nenáročný závod, který bude rozdělen na dva okruhy. Kratší šesti kilometrový, delší 15 km. Součástí programu budou i dětské závody. Start i cíl bude ve Stráži pod Ralskem na hrázi u hotelu Uran.
Strážská patnáctka (15 km distance okolními lesy)
Trať bude vyznačená převážně po turistických cestách. Dvakrát závodníky čeká menší převýšení. Minete zajímavosti jako je Stohánek, Skalní divadlo, zříceninu hradu Děvín. Příjemný závěr bude na cyklostezce podél jezera ve Stráži.
Na delší trati bude připravena i jedna občerstvovací zastávka. Startujeme na hrázi u hotelu Uran, kde bude i pro všechny společný cíl. Před hlavním závodem si budou moct zaběhat i děti, pro které budou připraveny různě obtížné tratě podle kategorií. Před samotným závodem se můžete občerstvit domácím perníkem, k dispozici budou i teplé nápoje.
Trasa vede převážně lesem po turisticky značených cestách. Převýšení není úplně náročné:-). Poběžíte nedaleko strážské věznice, okolo sportovního areálu ve Stráži, vběhnete do lesa kde se budete pohybovat převážně po turisticky značených cestách (Pod Zběhem, Stohánek, památník u Sochora - tady bude možnost se občerstvit, kolem Skalního divadla a Širokého kamene pod Děvín a odtud budete již směřovat k cyklostezce po které se vrátíte opět na hráz, do místa startu - tj. k hotelu Uran.
Trať bude označena červenobílými fábory.
Po doběhnutí do cíle budou mít všichni účastníci možnost dát si v hotelu guláš. V ceně startovného je také pamětní medaile, kterou dostávají všichni účastníci hlavních závodů.
V případě, že se nestihnete přihlásit do konce března, registraci můžete provést i na místě, cena startovného bude 300,- Kč.
Přijďte podpořit první ročník!!!!

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost ze závodu

Odpovídáte na komentář: