Těžkou jesenickou výzvu vyhrál Lisec s Kopalem

Těžkou jesenickou výzvu vyhrál Lisec s Kopalem

Neohrožená dvojice běžců Tomáš Lisec s Davidem Kopalem vyhrála třetí zastávku seriálu Rock Point – Horská výzva. Své historicky druhé vítězství slavili v Jeseníkách na nejprestižnější třiašedesátikilometrové trase Long tentokrát za studeného deště, husté mlhy a těžkého převýšení.

Jsme asi nejspokojenější v celé historii Horské výzvy

„Jsme asi nejspokojenější v celé historii Horské výzvy. Za tímhle vítězstvím nebyla cesta vůbec jednoduchá. Šli jsme sice prakticky pořád první, ale v půlce závodu nás doběhla druhá dvojice a to jsem už nedoufal, že to dokážeme. Trošku jsem vadnul, ale v kopci z Kout nad Desnou směrem na Šerák se rozhodlo, tam jsme to urvali a už si jen pozici hlídali,“ shrnul vítězný běh litoměřický policista Tomáš Lisec z dvojice Medaři, která oba běžce spojuje právě kvůli jejich nadšení ve včelaření. „Nasadili jsme taktiku – zmizet jim z očí – a doufali jsme, že to vzdají,“ usmál se druhý ze zlaté dvojice David Kopal.

Více fotografií k závodu najdete ve fotogalerii

První část běhu byla hodně ostrá, kvůli mlze nebylo nic moc vidět

„První část běhu byla hodně ostrá, kvůli mlze nebylo nic moc vidět a bylo stále nutné hlídat fábory. Kvůli tomu jsme kluky před námi doběhli, když na chvíli sešli z trasy a museli se vracet. Pak nám zase utekli, ale my chtěli desítku, takže druhé místo je fakt super,“ netajil spokojenost stříbrný na Longu Tomáš Klimša, který s parťákem Josefem Podluckým na vítězné Medaře ztratil rovných deset minut. Trojice mužských dvojic uzavřel Lukáš Pilař s Janem Ďukem.

Mix týmům kralovali Dudáci

Mix týmům také ve třetím závodě seriálu Rock Point – Horská výzva v Jeseníkách kralovali Dudáci – Vašek Pelc s Lucií Samcovou. „Tentokrát jsme šli hlavou, tolik jsme se nehnali a šetřili síly na ty poslední dva výběhy a zase to vyšlo,“ popsal taktiku Vašek Pelc. „Vidíme, že to jde, tak to pořád zkoušíme. Třeba nám větší konkurence dorazí na Šumavu,“ nabádá s úsměvem další dvojice ke startu Lucie Samcová.

Na Longu dominovaly v ženách Miroslava Deimová a Lucie Tomečková

To ženským dvojkám na Longu dominovaly Miroslava Deimová s Lucií Tomečkovou, které si s trasou poradily za necelou devět a tři čtvrtě hodinu. Děvčata tak dokázala získat druhé zlato ve dvou posledních závodech. „Tentokrát to bylo těžce vydobyté, když největším nepřítelem bylo počasí – mlha, zima, mokro a kluzko,“ popsala Mirka Deimová z Tábora, která k letošní účasti na Rock Point – Horské výzvě musela parťačku nejprve přemluvit.

Dogtrekaře ovládli Vlastimil Vágner a Monika Šmolíková

Na nejdelší trase v Jeseníkách bojovalo na 230 běžců. Mimo závodníků ve dvojicích také dogtrekaři. Tentokrát všechny zaskočil Vlastimil Vágner z Plzně, který zvítězil s fenkou Zoui. „Počasí pro nás pro oba bylo super. Běželo se fantasticky, člověk nepotřebuje tolik pít, pes taky, nezastavuje se. Na druhou stranu bylo hrozný, že jsem kvůli mlze nic neviděl. Jsem z Plzně a těšil jsem se v Jeseníkách na pěkné výhledy,“ přiznal nejrychlejší dogtrekař mezi muži.

Naopak mezi ženami byla naprosto suverénní Monika Šmolíková, za kterou druhá v pořadí Klára Stuchlíková z Teplic přišla s pětihodinovým mankem v průběhu slavnostního vyhlašování. Po doběhu tak šla rovnou na pódium .

Při Rock Point – Horské výzvě se i v Jeseníkách soutěžilo na dalších dvou trasách Half (37 km) a Short (14 km), které už svůj start měly nad sobotním ránem. Na těch si to od letošku rozdávají jednotlivci. Mužskou kategorii na střední trati vyhrál Petr Hének, ženskou Eva Filipiová, dogtrekaře Jiří Švancara a
dogtrekařky Hana Honsová. Na „Shortu“ byl nejrychlejší Michal Balcar, Veronika Vágnerová a mužském a ženském dogtrekingu Šimon Cipro a Pavla Holíková.

„Rock Point – Horská výzva je super závod. Strašně se mi líbí ta myšlenka vícero kategorií a možnosti startu také pro lidi se psy, takže si každý může vybrat, co mu vyhovuje. Sám se účastním a mým cílem je hlavně přežít,“ vysvětlil Karel Antonín z Husse, proč se stal partnerem Horské výzvy jako dodavatel švédského krmiva pro psy.

Ani v Jeseníkách nemohl chybět sedmikilometrový benefiční Pochod s Mixitkou

Ani v Jeseníkách nemohl chybět sedmikilometrový benefiční Pochod s Mixitkou, z něhož polovina startovného zamířila tentokrát na konto Lukáška Bílého, který je upoután na vozík. „Ze startovného se vybralo 2 506 korun, které k tomu navýšil desetitisícový příspěvek od zaměstnanců společnosti Synlab czech, kteří se pochodu účastnili. Dnes to postižení lidé jako Lukášek nemají lehké a na drahou léčbu se jen těžko shání finance, takže jsem moc rád, že jsme společně udělali opět radost a pomohli dobré věci v takové míře,“ dodal ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

Letos se start jesenické zastávky seriálu přesunul z původního zázemí v Koutech nad Desnou do tisícimetrové výšky nad mořem na Červenohorské sedlo. „Sám jsem nadšený sportovec a areál rádi propůjčíme takové akci. Jsem rád, že se nám podařilo start a cíl letos domluvit u nás. Díky stavbě, které tu teď probíhá to bylo složité, ale věřím, že další ročníky tu budou už jen lepší,“ přeje si Martin Dubský, šéf lyžařského střediska na Červenohorském sedle.

V Jeseníkách máme nejčistší vzduch a mnoho atrakcí

V Jeseníkách se letos sešlo na šest stovek běžců bojujících na třech tratích – Long (63 km), Half (37 km) a Short (14 km) a vždy v kvartetu kategorií, kdy na Longu byla ještě zmíněná pátá – Mix. ceny nejrychlejším předávali také náměstkové hejtmana Yvona Kubjátová s Pavlem Šoltysem. „V Jeseníkách máme nejčistší vzduch a mnoho atrakcí, na které bych veřejnost pozvala. V tomto případě jsem ráda, že se tu takovou akci opět v tak masovém měřítku podařilo uspořádat. Pořadatelům za to patří velký dík. Pro nás je to prestiž a za sebe jsem ráda, že jsme mohli být její součástí,“ uzavřela nadšeně náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje Yvona Kubjátová.

Výsledky:

Long Muži

1. Tomáš Lisec/David Kopal (Medaři)

2. Josef Podlucký/Tomáš Klimša (Beskyd natural)

3. Lukáš Pilař/Jan Ďuk (XRNNRS)

Long Ženy

1. Miroslava Deimová/Lucie Tomečková (SPSVD Jistebnice)

2. Markéta Konečná/Radmila Michalová (RadhošťSKY)
3. Martina Michálková/Stanislava Martínková (Kardaška team)

Long Mix

1. Vašek Pelc/Lucka Samcová (Dudáci)

2. Jiří Prokš/Petra Ševčíková (Levý a pravý Twix)

3. Petr Jánský/Gabriela Marková (Masajové z Ostrova)

Long Dogtreking muži

1. Vlastimil Vágner

2. Jaroslav Maixner

3. Pavel Slepica

Long Dogtreking ženy

1. Monika Šmolíková

2. Klára Stuchlíková

Half muži

1. Petr Hének

2. Martin Ocásek

3. Adam Ondruch

Half ženy

1. Eva Filipiová

2. Eliška Vondráčková

3. Radka Faltusová

Half Dogtreking muži

1. Jiří Švancara

2. Stanislav Šrámek

3. Pavel Mezera

Half Dogtreking ženy

1. Hana Honsová

2. Bohumila Kašparová

3. Lucie Pichrtová

Short muži

1. Michal Balcar

2. Miroslav Bětík

3. Filip Tomeš

Short ženy

1. Veronika Vágnerová

2. Hana Svěchotová

3. Michaela Matochová

Short Dogtreking muži

1. Šimon Cipro

2. Jan Havran

3. Zdeněk Dudák

Short Dogtreking ženy

1. Pavla Holíková

2. Milena Jančíková

3. Andrea Teunerová

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: