Těžkou šumavskou Rock Point – Horskou výzvu vyhrál Steklý se Žaloudkem

Těžkou šumavskou Rock Point – Horskou výzvu vyhrál Steklý se Žaloudkem

Radek Steklý s Honzou Žaloudkem slaví v Železné Rudě své další zlato na Rock Point – Horské výzvě. Letos už druhé na královské trase Long. V rámci třetí zastávky pětidílného seriálu horských běhů a trekingu se běžci sešli na Šumavě, kde bojovali na třech tratích a právě tu nejprestižnější ovládla dvojice z Eleven Run Teamu.

V tomhle závodě individuální výkon není nic

„V tomhle závodě individuální výkon není nic. Ve dvojicích jsme jedno tělo a čtyři ruce a čtyři nohy. Radek si na konci fakt hrábnul, ale je to frajer,“ shrnul závod a pochválil svého kolegu zlatý Jan Žaloudek. Sympatická dvojice se jen těsně nevešla do vysněných sedmi hodin. Na takřka sedmdesátikilometrovou trasu nakonec potřebovala o jeden a čtvrt minuty víc. „Bylo to těžké. Měl jsem nastaveno, že to je nějakých 66 km a ten konec furt nechtěl přijít, přitom jsem na hodinkách měl už 68. Ty poslední kopce jsme šli a jsem fakt šťastnej, protože jsem do poslední chvíle nevěřil tomu, že to dáme,“ oddechl si v cíli druhý ze zlatého dua Radek Steklý.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Steklý se Žaloudkem vítězství na Šumavě přidali ke svému triumfu na předchozí zastávce v Krušných horách. Tentokrát porazili naopak dvojici, která ovládla úvodní díl v Beskydech – Láďu Tučka a Jakuba Paška. Přitom takhle dvojka si na startu věřila na vítězství a slíbila, že trasu zvládne pod sedm hodin. Nakonec druzí ztratili na vítěze půl hodiny. I přesto v cíli působili spokojeně.

Jedná se o závod v horském běhu a trekingu, který se koná na Šumavě. Závod je součástí seriálu Rock Point – Horská výzva. Více informací o Rock Point – Horské výzvě Šumava najdete v termínovce.

Popral jsem se sám se sebou jako nikdy

„Bohužel, každý den není svátek. Mně prvních padesát kilometrů nebylo úplně dobře od žaludku a pak mě bolely nohy. I tak je druhé místo dobré, ale čas samozřejmě nikoli. Takové problémy jsem měl poprvé. Tenhle závod je pro mě víc než zlaté Beskydy – popral jsem se sám se sebou jako nikdy,“ popsal závod stříbrný Jakub Pašek, kterého však jeho parťák překvapivě pochválil. „Jsem rád, že jsme doběhli, Kuba byl zelenej, bílej a padesát kilometrů vlastně jen pletl nohama, ale oceňuji, jak se kousnul. A těch nadávek, co vyslechl a přitom furt jel, takže všechna čest. No a já se alespoň pokochal krajinou,“ usmál se Ladislav Tuček. Elitní trojici na královské trase na pódiu doplnili bronzoví Michal Černý s Martinem Pagáčem.

V kategorii Mix nejrychleji Jana Brydlová s Patrikem Tmejem

Že trasa třetí zastávky na Šumavě se řadí k těm náročnějším, potvrdili takřka všichni účastníci, včetně nejrychlejší ženy – Jana Brydlová s parťákem Patrikem Tmejem zvítězila v kategorii mix, když cílem proběhla v osmém nejrychlejším čase. „Byla to paráda, ale posledních pět kilometrů jsem už mlela z posledního a myslela jsem, že už se do cíle nedostanu. Šumava je krásná, ale řekla bych, že po Beskydech nejnáročnější. Proto jsem překvapená, že jsme vyhráli. Chvíli se mi chtělo brečet, když jsme dobíhali a já za námi nikoho neviděla,“ netajila emoce zlatá členka mix týmu Jana Brydlová.

V ženách opět kralovaly Lucie Samcová s Veronikou Martínkovou

Jen kousek za ní doběhla naopak nejrychlejší ryze ženská dvojice, sestava, která je postrachem ženské kategorie –Lucie Samcová a Veronika Martínková. „Vždyť jsem úplně zpocená. Většinou doběhnu tak, že na mě není poznat, že bych běžela. Chtěly jsme doběhnout krásné a voňavé,“ smála se v cíli Veronika Martínková, která před sebou měla pošumavské „Výzvě“ hned další výzvu na druhém konci republiky. „Chci dnes stihnout ještě Colours of Ostrava,“ byla v dobré náladě Martínková.

V dogtrekingu byl tentokrát nejlepší Tomáš Bulant

Radost ale měl i vítězný dogtrekař Tomáš Bulant, který přepisuje tabulky. Po více než deseti závodech v sérii se v soutěži dogtrekařů objevuje na nejvyšší příčce jiné jméno než plzeňského běžce Vlastimila Vágnera, který šumavskou část záměrně vypustil. „Rozhodl jsem se, že půjdu všechny závody seriálu. Že bych to teď zkusil Vlastovi nandat? Rozhodně se zkusím zlepšit, abych mu viděl alespoň záda. Teď nás čekají Jeseníky, což je Vlastova nejoblíbenější trasa, takže to půjde dost těžko, ale budu se ho držet, co to půjde,“ nechal se slyšet nejrychlejší závodník se psem Tomáš Bulant. Naopak dogtekařkám na královské distanci tentokrát kralovala Helena Bayerová, která na zdolání trati potřebovala necelých devět a půl hodiny.

Stejně jako na dalších zastávkách se i na Šumavě bojovalo na třech distancích

Mimo Longu ještě čekala trasa Half (45 km) a Short (18 km), na kterých se mezi sebou poměřili nejen dvojice, ale také jednotlivci. V součtu se bojovalo v téměř dvou desítkách kategorií. Zatímco loni trasy doznaly zásadních změn, které účastníci ocenili, letos ambasador, zkušený běžec, Tomáš Bystřický, udělal spíše kosmetické úpravy. „Tuhle trasu, kterou jsme před rokem dělali spolu se šéfem Horské služby Michalem Janďurou, jsme letos jen trochu učesali, protože tam byly pasáže, ve kterých se lidé ztráceli. Hned na začátku jsme vynechali kousek sjezdovky, takže to pro lidi nebylo ze začátku tak drastické. Ve druhé polovině, na nejvzdálenějším místě, jsme pak vynechali smyčku přes hřeben Plošina, kde se běželo mimo cestu po kamenech a kořenech. Teď to bylo hladší,“ sdělil Tomáš Bystřický.

A mezi skutečné bojovníky se řadí i Eliška Vachtlová

A mezi skutečné bojovníky se řadí i Eliška Vachtlová se svojí maminkou, která opět nechyběla na startu benefičního Pochodu s Mixitkou. Právě výtěžekfz tohoto nesoutěžní pochodu je věnován samotné dívence, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku. „Na Elišku a její léčbu se tentokrát podařilo vybrat 13 261,- korun. Jsem moc rád, že Elišku jsme mohli už tradičně přivítat mezi námi. Ať chcete nebo ne, donutí vás to zamyslet se nad skutečnými hodnotami a že dobrý zdravotní stav není úplnou samozřejmostí, což může potvrdit i Patrik Pátek, náš tiskový mluvčí, kterému nedávno operovali páteř a za pět minut dvanáct mu doktoři zajistili, že neskončil na vozíku. Někdy stačí velmi málo a všechno je jinak. Elišce proto může pomoci kdokoli i mimo Pochod s Mixitkou,“ upozornil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva, když připomněl, že finanční dar je možné poslat i na jejíúčet: 256281088/0300a do zprávy pro příjemce uvést: „Dar pro Elišku“

Šumavská zastávka i přes svoji náročnost patří k oblíbeným dílům seriálu. „Určitě je to i díky městu Železná Ruda, která nás podporuje finančně i materiálně. Díky němu máme také skvělé zázemí u fotbalového hřiště. Bez jeho podpory by akce určitě nebyla na takové úrovni a velmi si spolupráce s městem, stejně tak is místní Horskou službou, vážíme, protože společně chystáme velmi atraktivní díl,k terý veřejnost motivuje,“ cení si spolupráce Pavel Zitta. Další díl Rock Point – Horské výzvy, v pořadí už čtvrtý, se uskuteční za třitýdny v Jeseníkách (10.-11.8.).

Výsledky

Muži Long

1. ELEVEN RUN TEAM – Radek Steklý + Jan Žaloudek  7:01:16

2. MHR – Jakub Pašek + Ladislav Tuček  7:30:27

3. MAGNA tým – Michal Černý + Martin Pagáč  7:41:00

Ženy Long

1. Madeja Sport Ostrava – Lucie Samcová + Veronika Martínková  8:31:20

2. Helena Bayerová (dogtreking) 9:26:50

3. Kateřina Bendová (dogtreking) 10:04:11

Mix Long

1. FARMTEC TEAM – Jana Brydlová + Patrik Tmej  8:23:23

2. Jeepers Sleepers – Luděk Lusk + Štěpánka Herradová  8:44:12

3. Trailrun.cz – Laky team – Roman Němec + Zuzana Hofová  8:52:10

Muži Half

1. Michal Vokrouhlík  3:57:08

2. Otto Krattner  4:17:22

3. Tomáš Klimša  4:36:16

Ženy Half

1. Magdalena Čejková  5:14:22

2. Jana Žuffová  5:24:37

3. Michala Fejková  5:26:50

Mix Half

1. TF RUN – Petr Veselý + Denisa Dvořáková  5:33:55

2. Fyziobuddy – Tomáš Fejfárek + Tereza Škrampalová  5:37:48

3. BOOTCAMPS – Petr Soukup + Linda Hájková  5:39:39

Muži Short

1. Štěpán Rapp  1:31:40

2. Michal Fencl  1:32:47

3. Martin Mužík  1:38:28

Ženy Short

1. Jaroslava Marešovská (dogtreking)  1:42:07

2. Klára Hubrová  1:43:29

3. Tereza Havlíková  1:52:31

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: