Tipy na nejzajímavější běžecké závody v květnu 2017

Tipy na nejzajímavější běžecké závody v květnu 2017

V květnu je závodní sezóna v plném proudu a termínovka je pořádně nadupaná lákavými běhy od terénních, přes silniční, orientační, krátké, dlouhé a další. Pokud ještě nemáte vybráno, přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších závodů nejen v ČR.

Trailové běžecké závody do 25 km

Pokud preferujete terénní závody do 25 km, nabídka je velmi pestrá. Zejména si nenechte ujít Moldavský půlmaraton či Pilsen Trail Letkov, který se koná v lesích v okolí Letkova u Plzně. Velkým lákadlem je také první ročník Posázavského 1/2maratonu, který vás provede nádherným prostředím v okolí řeky Sázavy.

Trailové běžecké závody nad 25 km

Milovníci dlouhých trailových běhů se v květnu určitě nudit nebudou. Na programu je hodně pěkných závodů, mezi které rozhodně patří Perun Skymarathon, oblíbená Horská výzva, jejíž první díl zavítá do Beskyd, či Nezmar Transgoralia UltraSkyMarathon – Mistrovství ČR v UltraSkymarathonu.

Silniční závody do délky půlmaratonu včetně

Chcete si otestovat svoji výkonnost na nějakém rychlém silničním závodě, ať už desítce, půlmaratonu či jiných kratších tratích? Zde máte několik tipů.

Silniční závody delší než 21 km

Maratonci jsou již určitě v plné přípravě na Wolkswagen maraton v Praze, který opět přiláká velmi bohaté startovní pole běžců a běžkyň. Pokud je pro vás i maraton krátký, můžete vyzkoušet běhy Self-Transcendence v Praze.

Survivaly

12.5. EPO Survival – Jihočeský kraj

Štafetové závody

13.5. Vltava Run

Překážkové závody

Závody na dráze

Pokud rádi běháte na dráze, může si vybrat z následujících závodů

Orientační běh

deálním odpočinkem od klasických běžeckých závodů je orientační běh. V dubnu jich je spousta a můžete s sebou vzít i celou rodinu. Závody naleznete v termínovce Českého svazu orientačních sportů s názvem „Oblastní žebříčky“, které jsou pro veřejnost otevřené.

Zahraniční závody

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: