TÝM ODBORNÍKŮ

Tito přední odborníci se podílí na Tréninkovém programu Světa běhu:

Miloš Škorpil – trenér

Trenér, ultramaratonec, propagátor běhu a zakladatel Běžecké školy. Kromě toho také dvojnásobný mistr v běhu na 24 hodin a držitel řady vytrvalostních rekordů. Jako třetí Čech v historii běžel legendární ultramaraton Spartathlon a věnuje se také publikační činnosti. Je autorem a spoluautorem knih: Běžecká bible Miloše Škorpila, Běhání pro všechny, Škorpilova škola běhu, Šťastný života běh, Jak uběhnout maraton za 100 dní, Modrá knížka o běhání a o životě, Běž a nepřestávej, Od joggingu po maraton, 7 + jeden krok k manažerské kondici, Běháme po Praze a okolí, Běžecká čítanka

Z mnoha trenérských úspěchů třeba: Ivana Sekyrová – splnění limitu na olympijský maraton v Londýně, Milan Šumný – 5. místo na Spartathlonu 2018. Ale za svůj největší trenérský úspěch považuje přivedení doslova tisíců lidí k běhání a pomoc při plnění jejich běžeckých snů.

Filip Peřinka – trenér

Filip je špičkovým kondičním a fitness trenérem. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu, magisterský obor tělesná výchova a sport. Během studia se začal hlouběji a intenzivněji zajímat o trenérskou činnost v oblasti fitness a kondičního rozvoje. Po získání titulu se začal naplno věnovat trenérství, které je pro něj nejenom profese, ale zároveň i celoživotní koníček a vášeň. Považuje se za velkého sportovce a pečlivého člověka s citem pro detail. V posledních deseti letech si zamiloval triatlon a zejména běh, u kterého i zůstal. Ročně absolvuje až 20 zejména běžeckých závodů a rád se podílí s ostatními o své zkušenosti. V posledních letech se hodně zaměřuje na běžecké či kondiční tréninky pro jednotlivce a sportovní týmy. Pod jeho rukama ročně projde až 50 sportovců všech výkonnostních úrovní, od profesionálních sportovců až po úplné začátečníky. Dále působí jako osobní fitness trenér v centru Prahy, kde má pod svými křídly desítky klientů všech možných výkonnostních věkových a úrovní. Je také aktivním redaktorem v časopise Svet běhu.

Mgr. Dagmar Lisá – fyzioterapeutka

Přední fyzioterapeutka specializovaná na sportovce. Od roku 2011 provozuje soukromou fyzioterapeutickou kliniku Be Balanced.

Absolventka magisterského studia fyzioterapie na 2. LF UK pod vedením Prof. Pavla Koláře, PhD. Mimo jiné také působila v Centru pohybové medicíny Prof. Koláře na Chodově, kde získala cenné zkušenosti nejen s vrcholovými sportovci, ale také se vzdělávala v nejmodernějších přístupech ve fyzioterapii.

V roce 2011 založila nestátní zdravotnické zařízení rehabilitace Be Balanced s.r.o. na Praze 6, které se rozrostlo do centra komplexní péče a stará se o děti i dospělé. Pro sportovce nabízí specifickou sportovní léčbu, analýzu běhu, tréninky a skupinové lekce. Také poskytuje služby v oblasti funkční medicíny, výživy, psychoterapie a pořádá osvětové semináře a přednášky.

Radek Chrobák – psycholog

Odborné poznatky z psychologie ověřuje a rozvíjí osobní účastí na ultratrailech a dalších extrémních výzvách. Radek se řízením života dostal k prapodivné kombinaci psycholog-ultramaratonec-cestovatel-manželský poradce-popularizátor vědy. Absolvent jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci s praxí z oblasti klinické psychologie, terapeutické komunity, školní psychologie či manželského poradenství. Cestovatel a ultramaratonec s dvojnásobným vítězstvím 24-hodinovky na Lysé hoře na kontě. Dle svých slov si dosud nejvíce hrábnul při 9-denním přeběhu Koruny Liptova (435km, +27 000m), který uskutečnil v minulém roce. Občasně publikuje své články o psychologii ve sportu v časopise Svět běhu a na www.SvetBehu.cz.

Eva Kalembová – nutriční specialistka

Členka Společnosti pro výživu a zakladatelka projektu Zdravá školka. Věnuje se dietologii, sportovní výživě i alternativním směrům výživy. Ve své praxi využívá naturopatických postupů s apelem na léčebný potenciál stravy a fytoterapii. U svých klientů se zaměřuje na hledání optimálního výživového stylu zasazeného do kontextu jeho prostředí. Ráda inspiruje svými recepty a motivuje k posouvání svých cílů.

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA TRÉNINKOVÝ PROGRAM SVĚTA BĚHU!