Třetí ročník štafety NoMen Run si dává za cíl stovku ženských týmů

Třetí ročník štafety NoMen Run si dává za cíl stovku ženských týmů

Třetí ročník ženského štafetového závodu NoMen Run se poběží v sobotu 22. dubna 2017. Trasa protíná Vysočinu z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše. Čtyřčlenné týmy poběží 8 úseků panenskou přírodou hlavně po lesních nebo polních cestách.

Úpravy trasy budou letos pouze kosmetické

„Víme z předchozích dvou ročníků, že holkám spíš vyhovuje terén, což ctíme, a proto svedeme část druhého úseku u Koníkova do lesů a přes pole,“ říká hlavní organizátorka závodu Květa Látalová. Na osmi úsecích s průměrnou délkou 11 kilometrů závodnice nastoupají 2019 metrů a seběhnou 2144 metrů.

Jedná se o čistě ženskou štafetu, což je v České republice jediný závod svého druhu. Více informací o závodu NoMen Run najdete v termínovce.

„Jsme rády, že pro některé holky se stal NoMen Run stálým závodem běžeckého roku. Zveme týmové hráčky na perfektní trasu, úžasný adrenalin, nezapomenutelné zážitky,“ dodává Látalová.

Pořadatelé zajistí husté značení trati

NoMen Run běží týmy s maximálně čtyřmi závodnicemi, které si jednotlivé úseky před startem rozdělí podle náročnosti, prostředí a osobních preferencí. Zatímco jedna je vždy na trase, ostatní se autem přesunou na místo předávky. Pořadatelé zajistí husté značení trati a každá běžkyně také bude mít podrobnou mapu

trasy s GPS souřadnicemi. Rekord trasy vytvořily vítězky druhého ročníku NoMen Run z týmu Run MUM, které zaběhly čas 7:14:09 hodin, což je průměrně 4:55 min/km.

Registrovat tým je možné na webu nomenrun.cz do konce března 2017. Startovné je 2000 korun do konce roku 2016, poté 2400 korun.

  • NoMen Run: poběž a zažij
  • 22. duben 2017
  • Start: SKI areál Nové Město na Moravě
  • Cíl: Velká Bíteš
  • Štafetový závod pro maximálně čtyřčlenné ženské týmy
  • 88 kilometrů
  • 8 úseků v délce 7-13 kilometrů – celková trasa ZDE
  • v cíli euforie, chill out, občerstvení, muzika, masáže…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: