Účastníci Prague International Marathon mohou na závod trénovat s olympioničkou Vrabcovou Nývltovou

Účastníci Prague International Marathon mohou na závod trénovat s olympioničkou Vrabcovou Nývltovou

Přípravy na nejkrásnější vytrvalecký závod jsou v plném proudu. Prague International Marathon, který je oceněn prestižní známkou kvality World Athletic Elite Label Road Race, znovu nabídne půvaby české metropole a nezapomenutelný zážitek. Jeden dárek má pořádající tým RunCzech pro závodníky připraven už nyní – všichni registrovaní běžci budou moci na 42 kilometrů dlouhou trať každý týden trénovat s olympioničkou Evou Vrabcovou Nývltovou!

„Pokud chcete běžet 7. května Prague International Marathon, který patří mezi nejhezčí závody, je potřeba začít trénovat. A to nejpozději příští týden. Pokud odtrénujete podle tréninkových plánů, které připravujeme, tak pevně věřím, že maraton nejen nějak přežijete, ale hlavně si ho i užijete,“ vzkazuje Eva Vrabcová Nývltová, účastnice olympijského maratonu v brazilském Riu 2016.

Tréninky začnou už v úterý 17. ledna v 18 hodin úvodní přednáškou, kterou povede manžel a trenér slavné závodnice Martin Vrabec. Začátek samotného tréninku bude v 18:30. Následující týden bude tréninková lekce ráno od 7:00 (tréninky se pak budou v těchto dvou časech po týdnu střídat). Do startu maratonu tak zájemci mohou s Evou Vrabcovou Nývltovou absolvovat celkem až 16 tréninků.

Tréninkové tipy ale běžci od bronzové medailistky z mistrovství Evropy 2018 v Berlíně, která mimo jiné také startovala na třech zimních olympiádách v běhu na lyžích, dostanou už tento týden na email.

Maratonský víkend se v Praze koná 6. až 7. května 2023. Kromě klasického maratonu se poběží také další závody. Velmi oblíbený je například 2Run, v němž si stanovenou porci kilometrů rozdělí dva běžci na polovinu.

RunCzech, jehož všechny závody získaly známku kvality od World Athletic, zahajuje sezonu 26. února tradičním půlmaratonem v italské Neapoli, následovat bude 1/2Maraton Praha, který startuje 1. dubna.

Registrace je možné zakoupit na tomto odkazu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: