V Klánovicích se v říjnu poběží půlmaraton

V Klánovicích se v říjnu poběží půlmaraton

Klánovický les je doslova rájem pro běžce, a tak byla otázka času, kdy si ho vybere nějaký organizátor pro pořádání velkého běžeckého závodu. 25. října se v něm konečně dočkáme prvního ročníku Klánovického půlmaratonu.

A tím organizátorem není nikdo jiný, než naše místní sdružení Tři pro zdraví, které pořádá nejen Klánovický MiniAdventure, ale také Újezdský duatlon a Velkou cenu města Úval.

“Spousta z nás v našem sdružení běhá a objiždí také různé běžecké závody.” říká Ondřej Brouček, ředitel závodu. “Chodíme trénovat do Klánovického lesa, a protože poskytuje obrovské možnosti na sestavení různých délek tras, tak jsme si na jaře řekli, že je škoda, že se tu nepořádá žádný půlmaraton. A tak jsme se vrhli do příprav.”

Závod pro běžce, děti i psy

Závod je jedinečný tím, že povede 100% terénem. Běžci mají na výběr 10 nebo 21 km dlouhou trať. Jak bývá na závodech OS Tři pro zdraví zvykem, jsou vypsané i dětské kategorie, které začínají už od těch nejmenších. Na své si tentokrát přijdou také pejskaři. Součástí Klánovického půlmaratonu je totiž canicross (běh se psem). Psi vyrazí se svými páničky na pětikilometrovou trať.

Profi zázemí pro běžce

Závody pořádající OS Tři pro zdraví provádí pohodová atmosféra, skvělá organizace a bohatý doprovodný program. O závodníky bývá vždy perfektně postaráno, samozřejmostí jsou šatny, sprchy, úschovna zavazadel, občerstvení i výherní tombola. Zázemí bude tvořit sportovní hala u základní školy, start závodu bude v ulici V Soudním a celá trasa povede v lese, většina po naučné stezce. Skvělou součástí bude mimojiné i promítání NZ – Buzze Lorenza, předního světového Base Jumpera, právě o Base jumpingu, zde se můžete podívat na upoutávku.

Registrujte se co nejdříve

Už nyní je přihlášeno přes 600 účastníků, chcete-li běžet s nimi, zaregistrujte se raději hned na www.klanovickypulmaraton.cz. Kapacita závodu (800míst) bude totiž co nevidět naplněna.

Propozice závodu najdete zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: