V pátek končí on-line registrace do posledního závodu Rock Point – Horské výzvy

V pátek končí on-line registrace do posledního závodu Rock Point – Horské výzvy

Poslední dny zbývají k výhodnější on-line registraci k závodu Rock Point – Horská výzva na Šumavě.

Závěrečný podnik čtyřdílného seriálu horských běhů a trekingu dvojic je na programu sice až ve druhém říjnovém víkendu (9. a 10. 10), ale už tento pátek pořadatelé uzavírají předběžné přihlášky. K závodu ale bude možné přihlásit se ještě i na místě v den konání.

On – line registrace s sebou přináší hned několik benefitů

„Mimo výhodnější ceny startovného každý navíc získá pamětní tričko a startovní číslo se jménem a názvem svého týmu,“ připomněl Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská výzva s tím, že přihlásit se dopředu je možné až do pátku 25. září do 20 hodin.

Ani tentokrát na Šumavě nemohou chybět tři délky tratí – Long (75 km), Half (43 km) a Short (18 km). Co do počtu kilometrů jde o trasy, které jsou výrazně nad průměry všech ostatních zastávek. Šumava se tak ve všech distancích stává nejdelší v letošním ročníku. Na každé se opět soutěží v pětici kategorií – muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Jako první se na trať vydají „longisté“ – tradičně pět minut před páteční půlnocí. V sobotu pak běžci na střední trati vybíhají v devět ráno a hodinu na to odstartuje pole na nejkratší trati short. „Účastníky přijde odstartovat přímo generální ředitel Lesy ČR pan Daniel Szorád. V Železné Rudě premiérově startujeme na fotbalovém hřišti, kde bude i celé zázemí závodu,“ upozornil na několik zajímavostí Pavel Zitta.

Nedílnou součástí je Pochod s Mixitkou, která má navíc benefiční charakter

Nedílnou součástí celé podniku se letos stal nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který má navíc benefiční charakter. Polovina startovného půjde tentokrát na konto osmileté Elišky Vachtlové z Tupadel u Klatov. „Eliščin vstup do života nebyl nijak jednoduchý, když kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k jejímu těžkému poškození mozku. Tato holčička je další z velkých bojovníků, kterým chceme pomoci a přispět na léčbu. Přeji si proto, aby se v Železné Rudě setkalo co nejvíce dobrovolníků, kteří se raději rozhodnou jít nesoutěžní pochod místo toho, aby sobotu trávili u televize,“ doufá v hojnou účast Zitta.

Zatímco v loňském roce se šumavská zastávka seriálu Rock Point – Horská výzva konala v jarních měsících, tentokrát celou „tour“ uzavírá. Pořadatelé ji navíc ještě posouvali více do podzimního období. „Z důvodu zásahu do centrální říje jsme po dohodě se zástupci národního parku a Lesy ČR zvolili pozdější termín. Díky tomu věřím, že tu účastníci naopak zažijí nádherné podzimní scenérie, které na Šumavě mohou být velkým zážitkem. Snažili jsme se objednat i patřičné počasí, takže už jen mohu dodat, že na poslední závod jsme přichystaní tak, abychom si ho všichni užili,“ dodal s úsměvem ředitel závodu Pavel Zitta.

Propozice závodu

Foto: Jakub Cejpek

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: