Veřovický lesoběh 2016: Vychutnejte si nádhernou přírodu Veřovických vrchů

Veřovický lesoběh 2016: Vychutnejte si nádhernou přírodu Veřovických vrchů

Chcete zažít nádherný závod téměř nedotčenou lesní krajinou Veřovických vrchů? Tak neváhejte a přihlaště se na Veřovický lesoběh, která se koná 25. června. Na výběr bude z tratí o délce 20 km, 10 km či 5 km. ..

Málokdo z návštěvníků Veřovických vrchů ví, jak vypadá pohled do okolí z vrcholů Dlouhá, Krátká a dalších …

Hřeben Veřovických vrchů se táhne v Moravskoslezských Beskydech od Valašského Meziříčí až k Frenštátu pod Radhoštěm. V posledních letech, kdy vyrostla na nejvyšším vrcholu tohoto hřebene Velkém Javorníku turistická rozhledna, přilákala tato atrakce mnoho nových turistů. Málokdo z těchto návštěvníků však už ví, jak vypadá pohled do okolí z vrcholů Dlouhá, Krátká a dalších. Možná proto, že tam nestojí žádná stavba, možná proto, že tam nevede asfaltová silnice, možná proto, že takových „kopců je všude dost“. Málokdo ví… Ale my víme…

To, že tam nepotkáte skupiny výletníků jako právě na vrcholu Velkého Javorníku, nebo nedalekém Radhošti má svoje velké výhody. Když několik málo domorodých chodců či běžců při pravidelném duševním restartu sem tam křižuje značený turistický chodník, jenom vyjímečně potká někoho nového. Zajíci, vysoká, divočáci, jezevci a lišky, mloci, veverky a spousta jiných. Tak všichni ti jsou moc rádi, že je tam krásně a klid.

Potom se ale najdou ještě minimálně dva z Veřovic, kteří si myslí, že je to velká škoda, že o tom těch dalších pár dobrých slušných lidí neví. Proto si vymysleli před rokem závod. Veřovický Lesoběh. Letošní první ročník bude určitě stejně dobrý jako loňský nultý a pokud se podaří dotáhnout vše, co bylo vymyšleno, bude zase o kousek lepší.

Velký Javorník je jenom začátek té euforie

Kdo se vloni zúčastnil, určitě nelitoval. Myšlenka našeho terénního závodu je ta, že i na ten známý kopec, na kterém stojí chata s rozhlednou se dá dostat spoustou neznámých, ale o to krásnějších chodníčků a cest. A Javorník je jenom začátek té euforie, která přijde při seběhu a dalším výběhu do míst, kde si jen vyjímečně šlápnete na zpevněnou cestu. Když se zastavíte, posloucháte co dělá větší kravál. Tlukot vašeho srdce, šumění listí, kapky deště, hukot potoků po dešti…

Ten, kdo čeká komerční akci, bude zřejmě zklamán

Za celým tím zážitkem stojí několik nadšenců, pro které je největší odměnou spokojený úsměv zdravě unavených „lesoběhů“. K tomu živá hudba, hromada dobrého jídla a pití a zábava pro celou rodinu.

25. června od 8 hodin začíná v areálu lyžařského klubu Veřovice prezentace předem registrovaných účastníků. Registrace na místě není možná z organizačních důvodů.

Hromadný start pro trasu 20 km – 10:00hod – limit pro dokončení 4 hodiny
Hromadný start pro trasu 10 km – 10:30hod – limit pro dokončení 2,5 hodiny
Hromadný start pro trasu 5 km – 11:00hod – limit pro dokončení 2 hodiny

Na trasách bude přichystána jedna bohatá občerstvovací stanice. Předpokládaný doběh prvního závodníka je v 11:40. Po vyhlášení vítězů proběhne tombola s hodnotnými cenami, kde budou slosováni všichni startující, kteří doběhnou ve stanoveném limitu.

Závodu se účastní mimo aktivních sportovců i široká veřejnost včetně mládeže. Limity jsou nastaveny
tak, aby se do nich vlezla i většina startujících, kteří půjdou svižným turistickým tempem.

Všechny potřebné informace, včetně registrace na stránkách závodu http://lesobeh2016.cz/

Propozice závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: