Virtuální Horolezecký Krosmaraton 2020

Virtuální Horolezecký Krosmaraton 2020

Celý rok jsme doufali, že se na nás usměje štěstí, a že náš tradiční trailový závod Horolezecký Krosmaraton 2020 budeme mít šanci realizovat. Bohužel situace kolem pandemie a vládní nařízení byly proti nám. Ale nevzdali jsme se a Horolezecký Krosmaraton 2020 uspořádali virtuálně.

Závodníci se utkali na tratích o délce 10 km, ½ maraton a maraton. Abychom nepodmiňovali účast v závodu pouze lokalitou závodu, tj. žlutý okruh u obce Sosnová, mohli závodníci absolvovat ½ maraton a maraton kdekoli. Pouze kategorie Desítka (10 km) mohla být zaběhnutá na původním žlutém okruhu závodu.

Pro motivaci běžců byly přidány další dvě kategorie: Horolezec – součet všech nastoupaných metrů a Vytrvalec – součet všech naběhaných kilometrů, obě kategorie hodnotily výkony za celý měsíc.

Závod probíhal během listopadu 2020. Pro zařazení do závodu musel každý závodník poslat záznam svého výkonu z libovolné aplikace. Do závodu se zapojilo přes 130 běžců nejen místních, ale i ze vzdálenějších koutů České Republiky.

Nejrychlejším běžcem na maratonské trati byl Karel Jirák (Tri Club Česká Lípa) s časem 3:07:16. V kategorii žen pak Vendulka Ryšavá (AC Česká Lípa) s časem 4:07:50. 

½ maraton ovládl Petr Cmunt (Tri Club Česká Lípa) s časem 1:22:04. V kategorii žen pak závodnice z nejvzdálenějšího místa – Pavla Zárubová (Frýdek Místek) s časem 1:44:33

Na lokální trati žlutého okruhu, tj. Desítka (10,5 km), byl nejrychlejším mužem Jan Karko (AC Česká Lípa/HO Mimoň) s časem 0:37:38. Mezi ženami ovládla tuto trať opět Vendulka Ryšavá (AC Česká Lípa) s časem 0:46:19.  Kategorii Vytrvalec vyhrál Tomáš Kůrka s neuvěřitelnými 613 naběhanými km a Jiřina Pecková s 254,6 km. Kategorii Horolezec opanoval Vasil Dogaru s nastoupanými 6694 m a Jiřina Pecková s 2825 m.

I přes nutné náklady spojené s organizováním virtuálního závodu jsme se rozhodli letošní ročník nabídnout závodníkům zcela zdarma. Cílem bylo podpořit sportování aktivity lidí v nelehké době. Všem závodníkům patří velký dík za účast i za parádní běžecké výkony. Pevně věříme, že se příští rok potkáme na klasickém závodu Horolezecký Krosmaraton 2021 opět u Sosnové.

Informace a kompletní výsledky:

www.krosmaraton.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: