Vyběhněte vstříc jarním výzvám v novinkách z kolekce COMPRESSPORT

Vyběhněte vstříc jarním výzvám v novinkách z kolekce COMPRESSPORT

Své tréninkové a závodní úsilí můžete s přicházejícím jarním oteplením podpořit novinkami z kolekce COMPRESSPORT. Vylepšené lýtkové návleky, zcela nový běžecký pás nebo závodní podkolenky vám umožní vymáčknout ze sebe to nejlepší. Novinky jsou tradičně perfektně zpracované, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů a zároveň v nepřehlédnutelném designu švýcarské značky. Stimulují mikrocirkulaci, poradí si s extrémně teplým počasím, usnadní nošení běžeckých holí a třeba v cyklistické části triatlonu mohou uspořit až desítky wattů.

LÝTKOVÉ NÁVLEKY R2 3.0

Hlavní novinkou aktuální kolekce jsou zmodernizované a vylepšené lýtkové návleky R2 3.0, které jsou evolucí původních návleků R2v2. Nabízí odstupňovanou kompresi, rychleschnoucí materiál a speciálně tvarovaný K-Protect jazýček k redukci otřesů kolene. Navíc oproti předchozí verzi tento nový typ nabízí ještě mnohem více revolučních technologií. Například vodorovné zóny s vaflovém úpletem. Tato technologie je převzatá z lékařského prostředí a stimuluje mikrocirkulaci. Nový 3D úplet aktivuje proprioceptivní receptory v lýtkových svalech. To podporuje stabilitu, především při sebězích, čímž se snižuje riziko vyvrtnutí kotníku. Cílená komprese na lýtka absorbuje nárazy, snižuje vibrace a brání poškození svalů a vzniku křečí. Pro lepší viditelnost za horších světelných podmínek je na zadní části návleku reflexní logo.

LÝTKOVÉ NÁVLEKY R2 OXYGEN

Modernizací prošly také odlehčené návleky R2 Oxygen navržené pro rychlé běhy a extrémně teplé podmínky. Nová generace je stále ultralehká (s pouhými 15 gramy se jedná o nejlehčí lýtkové návleky na trhu), superventilovaná a neuvěřitelně jemná. Když máte tyto návleky na sobě, navozují pocit druhé kůže. Prodyšné síťované panely jsou rychleschnoucí pro 360° ventilaci.  Velmi jemná vlákna zachovávají všechny kompresní vlastnosti a nabízí podporu a ochranu nejdůležitějším svalům lýtka, zatímco omezují svalové vibrace a poškození. Tento model má stupňovitě rozmístěné ventilační panely (menší vespod a širší v horní části), které kopírují svaly při jejich zvětšování během výkonu. To umožňuje elasticitu v oblasti lýtek, rychlé oblékání, optimální krok a pohodlí. Stejně jako u modelu R2 3.0 je v zadní části reflexní logo pro větší bezpečnost.

LÝTKOVÉ NÁVLEKY R2 AERO

Úplnou novinkou je pak typ lýtkových návleků Aero, který se hodí především pro cyklistiku. Skvělé aerodynamické vlastnosti zajistilo testování ve větrném tunelu. R2 Aero nabízí inovativní strukturovanou tkaninu v přední části návleku (kombinace AERO.Dots a AERO proužků). Aerodynamický odpor je vylepšený a jezdec snáze proráží vzduch před sebou. Komparativní test návleků R2 AERO proti jízdě bez návleků ukázal úsporu 9 až 10 W, nebo +/- 1 vteřiny na kilometr. Ventilační proužky v zadní části udržují lýtko v chladu, dokonce i v horkém počasí.

BĚŽECKÝ PÁS FREE BELT MINI

Nové verze se v nové kolekci jaro-léto 2023 dočkal i velmi populární běžecký pás Free Belt. Verze Mini vychází z Free Beltu Pro, oproti které je nižší. FREE BELT MINI je speciálně vyvinut ke snazšímu nošení běžeckých holí. Díky minimalistickému designu netlačí na břicho, což zabrání nepříjemnému napětí v této oblasti i při delších bězích. Nová jsou elastická poutka na hůlky (dvě velká svislá oka s neklouzavým silikonovým povrchem). Ty drží hole pevně na místě, ale zároveň dostatečně po ruce, když jsou potřeba. K vytažení hůlek stačí jeden rychlý pohyb bez námahy. Vnitřek pásu je polstrovaný na třech důležitých místech k ochraně před otlačením od hůlek. V neposlední řadě je po celém obvodu snadno dostupná kapsa na klíče nebo energetické gely. Perfektní pro kratší aktivity nebo v kombinaci s běžeckou vestou UltRun.

ZÁVODNÍ PODKOLENKY FULL SOCKS OXYGEN

Posledním produktem z nové kolekce COMPRESSPORT, který vám představíme, jsou ultralehké závodní podkolenky. Jsou vyrobeny z velmi jemných vláken kompresní tkaniny, které zabezpečují veškeré kompresní funkce pro maximální podporu a ochranu chodidla i lýtka a zároveň omezují vibrace a nárazy svalů a šlach. 3D.Dots výstupky jsou pečlivě umístěné okolo chodidla a zajišťují lepší stabilitu nohy v botě, stimulují cirkulaci krve a absorbují dopady. Lepší svalové okysličení oddaluje nástup únavy a zvyšuje výkonnostní vytrvalost. Stejně jako návleky R2 Oxygen mají i tyto podkolenky stupňovitě rozmístěné ventilační panely (menší ve spodní a širší v horní části), které se přizpůsobí svalům při jejich zvětšování během výkonu. Dále přináší lepší elasticitu v oblasti lýtek, rychlejší navlékání a optimální pohodlí.

Více info na: https://www.compressport.com/inter/en/

Dostupné na: https://www.temposport.cz/compressport-c22/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: