Vyzrajte nad únavou spojenou s podzimním počasím! Spolehněte se na správné vitamíny a minerály!

Vyzrajte nad únavou spojenou s podzimním počasím! Spolehněte se na správné vitamíny a minerály!

Léto, prázdniny a období dovolených je zase nenávratně pryč a je tak na čase znovu čelit každodenním náročným úkolům. S podzimem však přichází pochmurné deštivé počasí, které na energii zrovna moc nepřidá. Připravte se s předstihem! Se správnou suplementací vitamínů a minerálů nedáte splínu a únavě šanci!

Stále podceňovaný hořčík!

I když se stále častěji mluví o nepříznivých dopadech nedostatku hořčíku, lidé jeho suplementaci stále zanedbávají. Přitom je hořčík minerálem, jež je potřeba při více než 300 chemických reakcích našeho metabolismu.
Právě pro správnou funkci našeho energetického metabolismu je hořčík základem, kromě toho výrazně přispívá k správné funkci svalů a nervů, ale i elektrolytické rovnováze.
Zvýšenou potřebu hořčíku pak mají jednak lidé s náročnou prací. Přičemž se jedná nejen o fyzicky náročnou práci, ale i povolání, kde se vystavují zvýšené míře stresu. Zvýšený příjem hořčíku pak potřebují i sportovci, diabetici či lidé žijící ve znečištěném prostředí.
Nedostatek hořčíku se projevuje svalovými křečemi, podrážděností, nesoustředěností, problémy se spánkem či náladovostí.
Ačkoli zařadíte do svého jídelníčku jídla bohatá na hořčík jako jsou banány, špenát, mandle, sušené meruňky, luštěniny, semínka či další. Podaří se vám zpravidla pokrýt jen jeho minimální potřebu. Vhodné tak je sáhnout po vhodných doplňcích stravy.

Nezapomeňte ani na imunitu!

S podzimem pak začíná i období viróz, za kterými stojí nejen velké teplotní skoky mezi ranními a odpoledními teplotami, ale i nedostatek pobytu na slunci. Abyste tak správně podpořili váš imunitní systém, je vhodné se poohlédnout po vhodném a komplexním doplnění vitamínů a minerálů.
S lepší přípravou na podzimní období vám může pomoci nejen zařazení pravidelného pohybu či úprava jídelníčku, ale i vhodná suplementace ve formě multivitaminů. Právě multivitamíny jsou skvělým prostředkem, který vám pomůže v mnoha situacích, kdy je zvýšený příjem vitamínů důležitý.
Multivitamin by neměl chybět žádnému sportovci, jehož tělo spotřebovává na své fungování podstatně více těchto užitných látek. Zamyslet by se nad touto formou doplňování vitamínu měli i chronicky nemocní lidé, těhotné ženy či lidé vystavování nepříznivým podmínkám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: