Za týden jdou běžci na Šumavě třetí zastávku Rock Point – Horské výzvy

Za týden jdou běžci na Šumavě třetí zastávku Rock Point – Horské výzvy

Pouhý týden dělí běžce od startu dalšího dílu Rock Point – Horské výzvy. Třetí zastávka míří na Šumavu. Právě v Železné Rudě se seriál horských běhů a trekingu bude lámat ve své polovině, takže je stále dost času nasbírat mnoho bodů do celkového hodnocení.

Rozhodně bude na co vzpomínat

„Šumava přichází po třech týdnech po krušnohorské zastávce. Osobně ji hodnotím trochu těžší proto, že je svým terénem členitější, ale na druhou stranu vymeteme každý kout okolo Železné Rudy a rozhodně bude na co vzpomínat,“ slibuje Tomáš Bystřický, ambasador závodu a zkušený běžec, který po loňských změnách jednotlivých tras letos provedl další kosmetické úpravy tak, aby si účastníci mohli užít další kout českých hor, tentokrát na západě Čech.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Závod bude mít tradičně 3 délky tras

Nadcházející třetí závod seriálu, který startuje v Železné Rudě už příští týden (20. a 21. 7.) bude mít opět tři délky tras – Long (66 km), Half (45 km) a Short (18 km) a navíc téměř pětikilometrový nesoutěžní Pochod s Mixitkou. Ten je určený veřejnosti, která nemá chuť soutěžit, ale naopak ráda pomůže dobré věci. Polovina startovného z benefičního pochodu poputuje na konto Elišky Vachtlové, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku.

Jedná se o závod v horském běhu a trekingu, který se koná na Šumavě. Závod je součástí seriálu Rock Point – Horská výzva. Více informací o Rock Point – Horské výzvě Šumavanajdete v termínovce.

„Každý se může i na poslední chvíli rozhodnout a přihlásit na místě v den konání. Motivací k překonání vlastních výzev je jistě mnoho a já se těším, kolik nových tváří se rozhodne neodolat. Navíc musím upozornit, že Vlasta Vágner, který dominoval v uplynulých deseti závodech kategorii dogtreking a navíc proháněl nejrychlejší dvojice na Longu, oznámil, že na Šumavě bude chybět, aby nechal namlsat další, takže i to může být vhozená rukavice,“ mrknul šibalsky Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point Horská výzva.

Připraveny jsou takřka dvě desítky kategorií

První závod zastávky startuje tradičně v pátek pět minut před půlnocí, kdy se na trasu ve dvojicích vydají běžci Longu. Long je opět jedinou distancí, kde se běží ve dvojicích nebo v kategorii dogtreking se psem. Na ostatní trasy už mohu vyběhnout i samotní jednotlivci. Připraveny jsou takřka dvě desítky kategorií. Střední trasa Half startuje v sobotu 21. července v 9 hodin, o hodinu později nejkratší Short a Pochod s Mixitkou vychází v 10:15 hod.

„Pokud se běžci chystají v noci přeběhnout jeden z hlavních místních hřebenů Pancíř – Prenet, čeká na ně na Šumavě 66 km a 2400 m stoupání. To jsou parametry trasy Long. Stejně jako na Božáku, i tady jsem udělal drobné změny, které bych už rád zachoval do dalších ročníků. Celková čísla, vzdálenosti a převýšení šla ale jen o kilometr a 200 metrů dolů,“ upozornil ambasador Bystřický.

A co je vlastně na trase jinak?

„Za prvé bude o trochu jednodušší úvodní část pod Pancířem, stoupání na Belveder po křížové cestě tam ale samozřej mězůstalo! Ihned na konci vleku zahnete na parkoviště a po asfaltu běžíme na první sjezdovku, po které sbíháme nově jen do poloviny na traverzující cestu a po ní vlevo až do lesa. Zde bylo loni několik diskuzí, jestli někdo neběžel až dolů pod sjezdovku, takže jsem to zkrátil. Je to tedy letos o kousek jednodušší a změna se týká všech tras,“ dodal Tomáš Bystřický, který ve znění motta závodu „DejVýzvu“ zve příští týden do Železné Rudy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: