Transylvania 100 – drsný závod v srdci rumunských Karpat

Transylvania 100 – drsný závod v srdci rumunských Karpat

Spousty let se jezdí do Rumunských hor s těžkým batohem a minimálně na týden. Většina z nás to zná anebo alespoň někoho takového zná. Pokud neholdujete dlouhým přechodům, případně těžkému batohu, tak tu pro Vás mám koncentrát v podobě Transylvania ultratrailu.

Láká Vás si zkusit ultra v zahraničí? Mám pro Vás pozvánku na již šestý ročník Transylvania 100k. Jak název napovídá, jedná se o závod v Rumunsku, kde nejdelší trať měří oficiálně 100 km. Závod patří mezi ty surovější dálkové běhy, kde Vás nebudou rušit davy fanoušku podél tratě, lanovky, ani pocit bezpečí z blízké civilizace. Naopak zde objevíte panenskou přírodu, panorámata, klid a slunce v duši. Závod si za svůj krátký život vydobyl dobrou pověst, protože na startu se potkají běžci z 30 zemí světa. My budeme mít zhruba dvacet želízek v ohni.

Závod startuje 18. května se startem i cílem přímo na slavném hradě Bran, opředeným legendami o hraběti Drákulovi. Trasa slibuje trailové stezky starověkými pěšinami, náhorní plošiny a návětrné hřebeny Bucegského pohoří plné sněhu. Krom toho vede trasa přes překrásné jezero Bolboci a mnohé další skvosty.

Hlavní trať má parametry 100 km +6444 m a bude ji obhajovat loňský vítěz Balint Bartha s časem 16:36. Doběhl těsně po soumraku, což značí, že většinu z nás čeká i noční dobrodružství. Samotné, ve tmě, v Transylvánských horách a s myšlenkou na hraběte Drákulu.

Kdo se bojí tmy anebo dlouhé vzdálenosti, organizátoři si pro nás připravili i kratší tratě a to na vzdálenost 20 km, 30 km, 50 km a 80 km. Všechny tratě jsou kvalifikační závody pro UTMB a vysloužíte si za ně 2 – 5 bodů.

Pokud pojmete závod zároveň jako dovolenou, můžete navštívit blízké turisticky atraktivní lokality jako je vesnička Brašov, pevnost Rasnov, přírodní rezervaci pro medvědy v Zamesti, hrad Sinaia nebo Busteni.

Registrace jsou otevřeny a stále je možné se registrovat pro všechny závody krom upíruchtivých stovkařů.

Více informací a registrace najdete na oficiálních stránkách závodu: http://www.transylvania100k.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: