Třetí ročník Čertovského ultratrailu opět nabídne pěknou trasu, pohodovou atmosféru a vyžití pro celou rodinu!

Třetí ročník Čertovského ultratrailu opět nabídne pěknou trasu, pohodovou atmosféru a vyžití pro celou rodinu!

Když před čtyřmi lety zazněl poprvé nápad na pořádání běžeckého závodu na 66,6 km, potenciální organizátoři to považovali za dost bláznivé a odvážné. Pustili se však do toho a 8. června 2019 pořádájí již 3. ročník závodu nazvaného Čertovskej ultratrail.

Běží se nádhernou krajinou Kokořínska, Máchova kraje a okolí Ralska

Hlavní trasa závodu má délku ďábelských 66,6 km. Startuje se na hradě Houska, kde se nachází brána do pekel, běží se nádhernou krajinou Kokořínska, Máchova kraje a okolí Ralska, přes hrady a zříceniny Houska, Bezděz, Ralsko, Stohánek a Děvín. Cíl je v oblíbené rekreační oblasti Hamr na Jezeře. Trasa je vedena zejména po terénních cestách i necestách, nechybí zde pořádné kopce a asfalt, ten téměř nepotkáte.

Na hlavní trase závodu jsou vypsané 4 kategorie

Na hlavní trase závodu jsou vypsané 4 kategorie: muži, ženy a čerti, čertice, kteří se vyznačují tím, že je na nich na první pohled patrný čertovský původ (rohy, ocas, …). Čerti a čertice mají zvýhodněné startovné a navíc se budou účastnit pokusu o zápis do České knihy rekordů v kategorii nejpočetnější čertovský běh.

Jedná se o terénní ultratrail na 66,6 km a závod na 33,3 km, který vede nádhernou krajinou Kokořínska a Máchova kraje. Více informací o závodu Čertovskej ultratrail najdete v termínovce. Také si můžete přečíst osobní zkušenost Štěpána Dvořáka z loňského ročníku.

Na programu je i poloviční trasa, dvoučlenné štafety a rodinné štafety

Poloviční trasa na 33,3 km startuje v polovině hlavní trasy u Skelné Huti a dále je shodná s trasou hlavní. Pro ty, kteří si netroufnout běžet celých pekelných 66,6 kma mají týmového ducha, jsme nově připravili kategorii štafet. Dvoučlenné štafety si rozdělí trať zhruba na půlku a předávají si na občerstvovačce, kde je zároveň start krátké trasy na 33,3 km.

Sami máme děti a tak jsme přemýšleli, jak je do závodu zapojit. Vymysleli jsme pro ně rodinnou štafetu. Ta si trať rozdělí na 35 km, 25 km a poslední 6 km úsek. Podmínkou propřihlášení této štafety je, že alespoň jeden ze členů štafety je dítě ve věku do 15 let.

Omezení plastů

Při pořádání našeho závodu se snažíme v rámci možností omezit spotřebu jednorázových plastů. Letos proto na občerstvovačkách nebudou plastové kelímky! Každý závodník si bude muset kelímek na pití nést sám. Ne všichni závodníci jsou na toto zvyklí a vhodný kelímek vlastní. Závodníci proto letos dostanou jako dárek 2dcl měkké a skladné kalíšky s očkem. Tyto kelímky je možné používat opakovaně i na dalších závodech. Zároveň v cíli závodu budeme pro občerstvení používat v co největší míře znovu použitelné nádobí.

Kvalitní servis a zázemí pro závodníky

Pokaždé se snažíme o závodníky dobře postarat. Již při páteční registraci na vás čeká pasta party. Závodníky ráno odvezou autobusy z místa cíle (Hamr na Jezeře) do místa startu (hrad Houska) – cca 50 km. Samozřejmostí je také úschova věcí a jejich převoz ze startu do cíle. Na trase závodu bude připraveno 5 občerstvovacích stanic s dostatkem jídla i pití. V cíli pak jídlo a pití v neomezeném množství, zahrnuté v ceně startovného. Ne nadarmo nazvali někteří závodníci náš závod “gastro trail” 🙂

Dáváme si záležet i na značení trasy závodu. Ta bude pečlivě značena fáborky (mlíkem) v plné délce. Pro závodníky bude připravená mapa trasy s popisem, gpx je k dispozici ke stažení, takže se rozhodně neztratíte.

V rámci startovního balíčku obdrží každý závodník speciální znovu použitelný kelímek určený pro dlouhé běhy a zároveň včas přihlášení dostanou funkční tričko s motivem závodu. Chcete si zaběhnout, ale nevíte co s dětmi? Dejte nám je do dětské školky v centru závodu, kde si užijí den se svými vrstevníky.

Víkend pro celou rodinu

V okolí Hamru na Jezeře doporučujeme strávit s rodinou nebo přáteli celý víkend. V pátek vpodvečer zajdete na pasta party a naplánujte si taktiku na závod. V sobotu si zazávodíte a v neděli můžete relaxovat na pláži nebo zvolit aktivní odpočinek v okolí. Je zde mnoho možností – cyklostezky, in-line stezky, vycházky do okolí nebo dokonce i vodní lyžování v sousední Stráži pod Ralskem. Ne nadarmo se Hamru za první republiky začalo říkat Riviera Severu. Na všechny závodníky, čerty i smrtelníky, se těší celý čertovský tým pořadatelů!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: