Přihlas se na již podzimní kurz „BĚŽECKÉ AKADEMIE“ Světa běhu a TEMPO MAKERS, opět obohacený o lekce „trailového“ běhání

Přihlas se na již podzimní kurz „BĚŽECKÉ AKADEMIE“ Světa běhu a TEMPO MAKERS, opět obohacený o lekce „trailového“ běhání

Běháte již delší dobu a stále se nedostavují výsledky? Chcete vylepšit váš běžecký styl? Potřebujete odbornou radu či rovnou názornou ukázku tréninkové jednotky? Zajímají vás všechny okolnosti související s běháním … tak ZPOZORNĚTE!

SVĚT BĚHU a TEMPO MAKERS ve spolupráci s předními trenéry otevírá kurz BĚŽECKÉ AKADEMIE!

Po několika úspěšných běžeckých kurzech v Plzni i Praze, otevíráme další podzimní kurz v PLZNI i v PRAZE (od poloviny září do konce října). V případě zájmu a naplnění potřebné kapacity je možné kurz otevřít i v Klatovech či Horažďovicích.

Kurz je určen pro všechny, kteří běhají již delší dobu, patří do kategorie „začátečníci“ a „středně pokročilí“, přesto cítí, že by mohli ještě výkonnostně růst.

Součástí kurzu bude i natočení Vašeho běžeckého stylu a následný rozbor!!!

Běžecká část kurzu bude mít pestrou skladbu

Tréninkový rozvrh je rozložen do necelých dvou měsíců a bude mít deset tréninkových jednotek. Naučíte se postupně správnému běžeckému stylu a jak ho neustále vylepšovat pomocí základních cviků běžecké abecedy. Vyzkoušíte si různé formy tréninkových jednotek od volného běhání, přes fartlek (střídání rychlého a pomalého běhu), tempový a intervalový běh až po dlouhý vytrvalostní běh. Ukážeme si, jak by správně měl být poskládán klasický trénink a jak by měl vypadat i ryze atletický trénink. Využijeme i pomůcek jako jsou běžecký žebřík, nízké překážky, švihadlo, ale i obyčejné schody.

I v tomto podzimním kurzu budeme tři lekce z deseti věnovat „trailovému běhání“. Ukážeme si, jak se pohybovat v náročném terénu, abyste běhali co nejefektivněji. 

Běhání, to není jen naplňovat smysl slova běhat, ale i běžec vytrvalec potřebuje mít celé tělo vytrénované komplexně. Proto se zaměříme i na sílu, dynamiku, výbušnost, obratnost a rychlost.

Proto není třeba otálet, ale na kurz se co nejrychleji přihlásit. Těšíme se na vás.

BĚŽECKÁ AKADEMIE s trailovou vložkou

Běžecký kurz pro začínající a rekreačně běhající běžkyně a běžce v délce 1,5 měsíce (10 tréninkových jednotek) na podzim 2019

TERMÍNY: Většina lekcí proběhne ve všední dny v podvečer (přesné termíny budou stanoveny až do dohodě s účastníky kurzu, aby nejlépe vyhovovaly).

Termín zahájení: předběžně 10. září a termín dokončení cca 30. října 2019

ROZPIS JEDNOTNOTLIVÝCH LEKCÍ (dle dohody může dojít k přeskupení lekcí)

1.lekce: úvod do běhání, základy správného běžeckého stylu, volné proběhnutí

2.lekce: ukázka rozcvičení, základní cviky běžecké abecedy, využití běžeckého žebříku

3.lekce: cvičení na koordinaci, výbušnost a dynamiku 

4.lekce: posilování na schodech a cvičení se švihadly

5.lekce: lekce trailového běhání (zdolávání těžkých stoupání) 

6.lekce: tempový a intervalový trénink (ukázky)

7.lekce: lekce trailového běhání (zdolávání těžkých klesání) 

8.lekce: ukázka správného složení atletického tréninku na rychlost

9.lekce: lekce trailového běhání (ukázka zdolávání různě obtížných terénů a povrchů) 

10.lekce: závěrečné opakování, shrnutí a proběhnutí

V průběhu kurzu Vám budu pravidelně podávat informace ohledně stravování, běžeckých zranění, regenerace a psychologie běhání.

Doba: Délka jedné lekce 80 až 90 minut.

Cena: 2190 Kč (platba převodem)

Místo tréninku: park LADRONKA (Praha), trail pravděpodobně ŠÁRKA

                         ŠTRUNCOVY SADY (Plzeň), trail Bolevec nebo Na Chlumu

Maximální počet účastníků: 15 (kurz bude zahájen při minimálním počtu 8 účastníků v Plzni a 10 účastníků v Praze)

Zájemci o kurz pište na adresu [email protected] nebo [email protected], kde se dozvíte další podrobné informace nebo i na tel. čísle 720 075 710.

Kdo vás bude trénovat:

Jiří Mašek – je běžeckým trenérem a nadšeným běžcem už více jak 15 let, jehož specialitou jsou silniční závody od 5 km po maraton. V současnosti je vedoucím týmu vodičů PACEMAKERS pro závody ze seriálu RUNCZECH a TEMPO MAKERS, vodící ostatní vybrané závody po ČR. Pořádá pravidelné tréninky v Plzni, několik běžců a běžkyň trénuje individuálně. V oblibě má i horské závody a běhy zvláště na Šumavě a v Krušných horách.  

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: