Otevíráme kurz „BĚŽECKÉ AKADEMIE“ Světa běhu pro „trailové běhání“

Otevíráme kurz „BĚŽECKÉ AKADEMIE“ Světa běhu pro „trailové běhání“

Lákají vás běhy v krásné přírodě, ale v obtížných terénech? Chcete se naučit jak správně bezpečně, a hlavně efektivně běhat do kopce a následně i z kopce, aniž byste měli obavu z možného zranění … tak ZPOZORNĚTE!

SVĚT BĚHU ve spolupráci s předními trenéry otevírá BĚŽECKOU AKADEMII pro trailové běhání!

Svět běhu otevírá kurz trialového běhání v Plzni (v případě zájmu i v Praze) v období květen až červen. Je určen pro všechny (začátečníky i středně pokročilé), které lákání běhat právě v náročných terénech, ale nejsou na to dostatečně připraveni.

Nezáleží na věku ani na jiných aspektech, jen je potřebné mít chuť se něco podstatného naučit, a to následně využít ve svém dalším běžeckém životě.

Běžecká část kurzu bude mít pestrou skladbu

Tréninkový rozvrh je rozložen do 6 základních lekcí (tréninkových jednotek), kdy se seznámíme s metodami zdolávání náročných terénů (kamery, štěrk, písek, kořeny stromů atd.). Jednotlivé lekce budou probíhat na různých místech v Plzni a okolí a na odlišných površích. V případě zájmu v Praze, místa jednotlivých lekcí zveřejníme.

Běhání, to není jen naplňovat smysl slova běhat, ale běžec v náročných kopcích potřebuje mít celé tělo vytrénované komplexně. Proto se zaměříme i na sílu, dynamiku, výbušnost, obratnost a rychlost. Jednotlivá cvičení ale budou probíhat opět v zajímavých terénech naší nádherné přírody.

Je toho opravdu hodně, co na vás v 6 lekcích čeká a co se v průběhu kurzu naučíte. Za splnění celého kurzu vám na závěr věnujeme certifikát o absolvování „BĚŽECKÉ AKADEMIE SVĚTA BĚHU“. Proto není třeba otálet, ale na kurz se co nejrychleji přihlásit. Těšíme se na vás.

Běžecký kurz pro začínající a rekreačně běhající běžkyně o 6 lekcích (tréninkových jednotek) na jaře 2019 (květen-červen)

TERMÍNY: budou stanoveny po dohodě všem přihlášených účastníků. Doba tréninku 90 min.

ROZPIS JEDNOTNOTLIVÝCH LEKCÍ

1.lekce

– úvod do trialového běhání, základní metody běhání v terénu

2.lekce

– ukázka výběhu do kopce a z kopce v nerovném terénu (kořeny, listí)

3.lekce

– ukázka výběhu do kopce a z kopce v nerovném terénu (vyčnívající kameny, skála)

4.lekce

– ukázka výběhu do kopce a z kopce v nerovném terénu (drobný štěrk, travnatý povrch)

5.lekce

– ukázka tréninku v náročném terénu (jak správně určit skladbu tréninku)

6.lekce

– závěrečné opakování a proběhnutí, kdy si vyzkoušíme všechny povrchy

V průběhu kurzu Vám budeme pravidelně podávat informace ohledně stravování, běžeckých zranění, regenerace a psychologie běhání.

Doba: květen-červen na základě společné dohody účastníků kurzu. Ve všední den 18 – 19:30 hodin, případně o víkendu dle dohody.

Cena: 1190 Kč

Místo tréninku: Plzeň dle určení až těsně před zahájením (lokality Krkavec, Chlum, lesy okolo Boleveckého rybníku atd.)

Maximální počet účastníků: 15 (kurz bude zahájen při minimálním počtu 8 účastníků)

Zájemci o kurz pište na adresu [email protected], kde se dozvíte další podrobné informace k celé Běžecké akademii.

BĚŽECKÁ AKADEMIE trailové běhání

Komu je Běžecká akademie trailové běhání určena?

Kurz je určen pro všechny běžce anebo ty, kteří běhají již delší dobu a chtějí běhat více v přírodě a užívat si zdravé a pohodové běhání.

Kdo vás bude trénovat:

Jiří Mašek – je běžeckým trenérem a nadšeným běžcem už více jak 15 let, jehož specialitou jsou silniční závody od 5 km po maraton. V současnosti je vedoucím týmu vodičů PACEMAKERS pro závody ze seriálu RUNCZECH a TEMPO MAKERS, vodící ostatní vybrané závody po ČR. Pořádá pravidelné tréninky v Plzni, několik běžců a běžkyň trénuje individuálně. V oblibě má i horské závody a běhy zvláště na Šumavě a v Krušných horách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: