Žebrácká pětadvacítka pod nadvládou Maročana Sajiho a Radky Churáňové + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Žebrácká pětadvacítka pod nadvládou Maročana Sajiho a Radky Churáňové + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Každoročně v srpnu slavíme svátek sv. Vavřince a tradičně se v Žebráku scházejí běžci a běžkyně, aby si to rozdali v závodě na 25 kilometrů na již 35. ročníku memoriálu Waltera Bednáře, místního rodáka a běžce.

Počasí se poslední léta moc nemění a vždy mělo charakter silně letní. Takže sluníčko a velké vedro. I tentokráte panovalo celkem velké horko. 25°C, polojasno a mírný větřík. První předpoklad pro dobré časy a pohodový běh se trochu rozplynul, přesto se očekával zajímavý závod.

Startovní listina opět plná kvalitních závodníků

Každým rokem se v Žebráku schází velmi kvalitní konkurence ať už v mužské či ženské kategorii. Nejinak tomu bylo i letos a jména jako Jirka Homoláč, Petr Pechek, Jirka Čivrný či Radka Churáňová a Jana Klimešová v kategorii žen, jsou předzvěstí dobré podívané, ostatně jako vždy, když tito výborní běžci stojí na startu.

Desátá hodina a startovní výstřel, který obstaral starosta Žebráku Daniel Havlík. Necelých 200 běžců a běžkyň v hlavním závodě se vydalo na trať dlouhou 25 kilometrů a nutno dodat, že i velmi náročnou.

Maročan Saji zaslouženě všem vypálil rybník

Hned od startu se na čele usadila dvojice favoritů Jirka Homoláč a Petr Pechek a pro někoho překvapivě i Maročan Saji, který v České Republice běhá různé běžecké závody. Už v první stoupání za Žebrákem zvýšil Maročan Saji tempo a postupně se svým soupeřům vzdaloval. Oba čeští reprezentanti ho stíhali marně a v cíli se Abdelkabir Saji radoval z premiérového vítězství v tomto závodě v čase 1:22:26 hodin, což vzhledem k počasí, která panovalo, je výtečný čas. Druhé místo uhájil Jirka Homoláč za čas 1:25:50 hodin a třetí místo si s přehledem pohlídal Petr Pechek v čase 1:27:16 hodin.

Nestárnoucí a stále vítězící Radka Churáňová opět první

Mezi ženami byl závod jednoznačnější. Už od startu se v čele usadila Radka Churáňová a ve výtečném čase 1:41:58 hodin zopakovala své loňské vítězství. Za ní s dvouminutovou ztrátou doběhla Michaela Geryková v čase 1:44:04 hodin a třetí místo patří také nestárnoucí Janě Klimešové. Její čas 1:46:21 je též výtečný.

Desítka ve znamení kvalitních výkonů

Třetí ročník závodu na 10 km, na který se přihlásilo 80 běžců a běžkyň, měl zajímavý a hlavně dramatický průběh. V mužské kategorii si vítězství po velkém boji vybojoval Vadim Maslov ve vynikajícím čase 36:51 minut. V ženách pro první místo doběhla Zlata Lukášová za 46:38 minut a obhájila své loňské prvenství.

35. ročník Žebrácké pětadvacítky se opět povedl. Pořadatelé mají za ta dlouhá léta již vše výborně prověřené a díky tomu se závodníci cítí na trati i v zázemí výtečně, což je hlavním cílem pořadatelů.

FOTOGALERIE S FOTKAMI ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Zde najdete fotogalerie s fotkami závodníků od Terezy Maškové

1. Fotogalerie – starty

2. Fotogalerie – lidový běh

3. Fotogalerie (10:48 – 11:04)

4. Fotogalerie – (11.04 – 11:28)

5. Fotogalerie – (11:31 – 11:50)

6. Fotogalerie – (11:50 – 12:01)

Výsledky v hlavních kategoriích:

25 km – muži:

1. Abdelkabar Saji (Maroko)

2. Jiří Homoláč

3. Petr Pechek

25 km – ženy:

1. Radka Churáňová

2. Michaela Gerychová

3. Jana Klimešová

10 km – muži:

1. Vadim Maslov

2. Tomáš Křeček

3. Jiří Rosol

10 km – ženy:

1. Zlata Lukášová

2. Michaela Hejduková

3. Jana Nová

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: