Zlatá Stezka v podání Bouzka a Chlupové

Zlatá Stezka v podání Bouzka a Chlupové

Letošní ročník běhu Zlatá stezka se konal, jako tradičně, první sobotu v srpnu, tedy 6. srpna.

Na startu se sešlo 49 běžců a běžkyň

Po pátečním dešti a zimě nastalo správné běžecké počasí, ani zima, ani horko, občas zataženo, občas modrá obloha, mírný větřík a přiměřená vlhkost vzduchu.

Na startu 15 km dlouhé trati se sešlo 49 běžců a běžkyň a povel ke startu padl krátce po dvanácté hodině. Traťový rekord sice nepadl, ale první dva závodníci, René Bouzek a Zdeněk Konárek, běželi pod hodinu, což je na této trati slušný výkon. Bylo to lepší než v loňském roce, ale horší než v roce 2014, kdy běželi pod hodinu čtyři běžci a traťový rekord z tohoto roku, který drží výkonem 54:44 min. Jiří Csirik, vydržel.

V ženských kategoriích byl výsledek těsnější, letošní vítězka Tereza Chlupová s časem 1:00:31 hod. zaostala za traťovým rekordem Kamily Gregorové (1:00:18 hod.) o pouhých 13 vteřin.

Než došlo k vyhlášení vítězů, chvíli to trvalo, nicméně pořadatelé děkují startujícím za trpělivost, pokusíme se příště prezentaci dělat rovnou do počítače, tím by se to asi urychlilo. Takže děkujeme za účast, děkujeme obci Stožec a všem sponzorům a těšíme se na další ročník, který bude zase první srpnovou sobotu roku 2017.

Výsledky

Muži

1. René Bouzek

2. Zdeněk Konárek

3. Martin Fürbach

Ženy

1. Tereza Chlupová

2. Karolina Kohoutková

3. Gabriela Tomašová

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: