Nejpočetněji obsazený závod v historii Loap PBT VAŠÍ LIGY vyhráli Jiří Kabelka a Magda Čípová

Ve středu 26. srpna se konal letošní devátý díl Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, který zaznamel rekordní účast v pětileté historii celé ligy.

Na startu se sešlo celkově 183 běžců, 121 závodníků si zvolilo trať na 10 km a 62 jich běželo pětku. Závod doprovázelo příjemné slunečné počasí, ale k tropickým hodnotám naštěstí tentokrát stupně na teploměru nešplhaly.

Pětka byla opět rychlá

Závod na 5 km se opět odehrál ve znamení rychlých časů. S výkonem 16:23 zvítězil Lukáš Kozlík, za ním se ztrátou 24 vteřin doběhl Radek Sedněv a třetí příčku vybojoval v čase 17:20 Martin Sikora.

Mezi ženami byla s časem 21:50 nejrychlejší Alina Holušová, druhé místo získala Natálie Dobrovodská s výkonem 22:24 a jako třetí cílovou čáru překonala Hanka Rottová se ztrátou 1 minuty a 13 vteřin na vítězku.

Na desítce podruhé zvítězil Jiří Kabelka

Na desetikilometrové distanci se mezi 121 běžci nejlépe dařilo Jirkovi Kabelkovi. Jirka letos vyhrál již podruhé. Tentokrát s časem 36:09. Hned za ním se ztrátou 7 vteřin doběhl Luboš Hurban a třetí příčku vybojoval s výkonem 36:37 Jan Hudec.

V ženách vyhrála Magda Čípová v čase 42:31, druhé místo připadlo Myroslavě Petronyuk s výkonem 43:46 a třetí místo s časem 44:00 získala Petra Davídková.

Další již 10. díl tohoto seriálu proběhne v sobotu 19. září. V průběžnem pořadí na 10 km zatím vedou Jan Svatoň a Petra Davídková. Na pětce si první pozice drží Michal Štěpánek a Daniela Kubelková.