RunTour v Českých Budějovicích se stal kořistí pro Kocourka a Vrabcovou-Nývltovu + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

V sobotu 16. dubna se na RunTour v Českých Budějovicích sešlo na 1400 běžců a běžkyň, kteří se rozhodli otestovat svojí výkonnost na tratích 10 km a 5 km.

Letošní 1. díl seriálu RunTour se vydařil – na start desítky a pětky se postavilo na 1400 závodníků

Letošní 1. díl seriálu RunTour se vydařil. Na start desítky a pětky se postavilo na 1400 závodníků. Závod startoval z náměstí Přemysla Otakara II. a běžel se po okruhu dlouhém 5 kilometrů, tudíž účastníci desítky tento okruh běželi dvakrát, pětka se obíhala jednou.

Vyžití našli také děti a běžci se zrakovým postižením

Vyžití našli také děti, jejichž velký počet mile překvapil pořadatele a poprvé na dětských tratích byla vyprodána všechna čísla. Tradičně se na start postavili i běžci se zrakovým postižením, kteří mohli závod absolvovat za pomoci vodičů.

Na desítce v mužské kategorii zvítězil s výkonem 31:48 Milan Kocourek, který za sebou s náskokem 7 vteřin nechal druhého Volodymyra Timashova, třetí se pak umístil v čase 32:31 David Vaš. v ženách se na startu objevila papírově nejlepší Eva Vrabcová-Nývltová, která za sebou s přehledem nechala všechny soupeřky a zvítězila v čase 33:33. Druhé místo vybojovala s výkonem 35:38 Lucie Sekanová a jako třetí se ztrátou necelých 4 minut na vítězku doběhla Adéla Stránská.

Pro vítězství na pětce si mezi muži doběhl s časem 17:18 Patrik Novák. Jako druhý se ztrátou 38 vteřin proťal cílovou čáru Roman Hrzan, třetí se pak umístil Lukáš Mohelský. V ženách nenašla přemožitelku Valerie Soukupová, která si doběhla pro čas 17:49 a umístila se tak na druhém místě v celkovém pořadí. Druhou příčku získala Martina Procházková Uvizlová, která doběhla v čase 18:49. Jako třetí cílem proběhla Nela Küffnerová s výkonem 19:17.