112 běžeckých tipů pomůže zájemcům (nejen) s rozběhnutím se

112 běžeckých tipů pomůže zájemcům (nejen) s rozběhnutím se

Oblíbený běžecký motivátor Eda Kožušník a novinářka Eva Podroužek Fryšarová vydávají další společný knižní počin. Nová příručka 112 běžeckých tipů nese podtitul ‚Vše, co jste chtěli vědět o zdraví, stravě a běhání’ a autoři si tentokrát přizvali na pomoc další trojici odbornic. Tradičně nechybí ani inspirativní příběhy běžkyň a běžců, kteří se díky projektu Prostě běž! rozběhli.

Jaké jsou nejčastější běžecké chyby, jak při běhu dýchat, lze běhat nalačno nebo jak posílit střed těla? Na tyto a mnohé další otázky přináší odpovědi nová běžecká příručka s názvem 112 běžeckých tipů z dílny běžce a motivátora Edy Kožušníka a novinářky Evy Podroužek Fryšarová. Po příručce Prostě běž! z roku 2016 a kuchařce Prostě jez! se jedná o třetí společný počin autorů.

4x 28 nejčastějších dotazů

Novinka nese podtitul ‚Vše, co jste chtěli vědět o zdraví, stravě a běhání’ a spolu s autory se na ní podílely další odbornice z řad běžkyň – fyzioterapeutka Eva Latislavová je garantkou zdravotní části, trenérka Tereza Bartošová zájemcům nastíní, jak správně cvičit, a výživová odbornice Kateřina Lála poradí, jak se při běhu stravovat, tak, aby to mělo pozitivní efekt na výkon i regeneraci. Kožušník s Fryšarovou pak popisují běžeckou část.
„Dali jsme dohromady čtyřikrát osmadvacet nejčastějších dotazů, kterým pravidelně nejen od našich běžkyň a běžců čelím a přinášíme na ně propracované, a hlavně odborné odpovědi,“ říká Eda Kožušník s tím, že lidé nejčastěji řeší, jak prostřednictvím běhu (a úpravy jídelníčku) zhubnout. Na druhém místě je výběr běžeckého vybavení. Začátečníky pak zajímá, jak se vyvarovat zraněním a zbavit se různých bolístek.

Desítky příběhů včetně Marcely Joglové

Eda Kožušník je tvůrcem projektu Prostě běž!, kterému se během sedmi let podařilo zvednout z gauče více než 30 tisíc nadšenců, kteří se i nadále vzájemně motivují. Proto ani tentokrát v jeho publikaci nechybí desítka inspirativních příběhů lidí, kterým běhání od základů změnilo život. Ať už jde o shozené kilogramy, boj s nemocí, nabytí sebevědomí nebo získání nových přátel. A o svůj příběh se podělila i olympionička a tvář partnerské NN Životní pojišťovny Marcela Joglová. Také jí běh obrátil život vzhůru nohama, jak sama popisuje. „Cítím, jak jsem za těch pár let vyrostla – nejen běžecky, ale i jako osobnost,“ uvádí v nové knížce 112 běžeckých tipů Joglová, která platí vzor nejedné hobby běžkyně a hobby běžce.

Nezapomeňte na křest

Publikace se nyní dočká hned dvou uvedení do světa. První z nich se uskuteční v úterý 5. dubna 2022 od 17.30 hodin v bistru Artyčok v pražském parku Stromovka a knížku zde pokřtí vášnivý běžec, kardiochirurg Jan Pirk. O dva dny později, ve čtvrtek 7. dubna 2022, se autoři přesunou do Liberce, konkrétně do letní restaurace Na Přehradě (začátek opět v 17:30). Lokality nebyly vybrány náhodou, oba křty totiž budou následovány krátkým společným vyběhnutím. „Tímto bychom rádi pozvali všechny zájemce, ať už se jen přijdou podívat na novou knížku, nebo se i s námi půjdou proběhnout. Nikdo se ale bát přijít nemusí, proběhnutí bude na pohodu a nikomu neutečeme,“ ujišťuje Eda Kožušník. Knížka má 138 stran.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: