25. ročník Houmrova triatlonu se blíží

25. ročník Houmrova triatlonu se blíží

Na začátku srpna proběhne v Jiříkově u Rumburka již 25. ročník tradičního Houmrova triatlonu, posledního letošního závodu a vyvrcholení H – Triatlon Tour 2018.

Houmr se se svou číslovkou 25 řadí zcela jistě už mezi legendy triatlonového sportu – a ne náhodou. Právě tady, díky své koncepci, že je závod otevřen a přizpůsoben opravdu všem, začínala celá řada současných špičkových triatlonistů v čele s patronem celé Tour a několikanásobným havajským Ironmanem, Petrem Michovským. Byl to právě Houmr, kde Petr poprvé přičichl k triatlonu a už nikdy ho ta vůně neopustila.

Podívejte se na další fotografie k článku….

Na Houmrovi si vybere opravdu každý

Kategorie Hobby, Klasik a Sport dávají možnost vybrat si trať dle svých možností a závod si jít buď vyzkoušet, užít anebo si na něm dát pořádně do těla. Inu ne nadarmo je heslo Houmra výstižné „Tělo musíme překvapit“.

Jedná se o amatérský silniční triatlonový závod ve Šluknovském výběžku pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí. Více informací o závodě Houmrův triatlon najdete v termínovce.

Děti s sebou!

Otevřené budou samozřejmě i oblíbené dětské tratě, takže bude mít celá rodina o zábavu postaráno. Vzhledem k možnostem místa pořádání jsou ale dětské tratě pouze běžecké. Pro někoho možná nepříjemná zpráva, ale pro plno z Vás naopak pozitivum. A někteří budete možná nakonec svým ratolestem závidět… ale vzhledem k tomu, že na Houmrovi jde především o to si závod užít, tak pevně věříme, že takových bude menšina.

Zkušenosti pod taktovkou H-triatlon Tour

Pořadatel se triatlonovým kláním věnuje již zmíněných 25 let, takže můžete počítat se špičkovým servisem. V ceně startovného je startovní číslo, časový čip, SMS s výsledkem, lístek do tomboly, ceny pro vítěze, nápoje, ovoce, energetické občerstvení, sprchy, WC, úschovna, parkování v bezprostřední blízkosti, skvělý moderátor Standa Bartůšek, DJ, dostanete také dárky od partnerů závodu a čeká Vás i bohatý doprovodný program.

Jdete do triatlonu poprvé? Dozvíte se jak na to!

Dvojice trenérů Tereza Skuhrová a František Schoval budou zájemcům stejně jako před každým závodem H – Triatlon v předvečer závodu radit, jak zajet co nejlepší výsledek a na co si dát pozor. Triatlon má svoje specifické momenty, ať už jde o převlékání nebo rozvržení sil do jednotlivých disciplín. Absolvování instruktáže může nováčkům velmi zpříjemnit zápolení a zkušenějším zlepšit výkon.

Po práci legraci!

Po skončení závodu je přímo na místě veliký hudební festival, kde vystoupí například Dalibor Janda, Pokáč, Děkan, Pekař a plno dalších umělců. Festival je zdarma a dodává tak sladkou tečku za celou akcí, která se nese v duchu zábavy a dobré nálady. Pokud si chcete užít víkend se vším všudy, tak je Jiříkov 4.8.2018 Vaším jasným cílem.

A rada na závěr? Triatlonu se opravdu nebojte. Je to kombinace tří přirozených disciplín, které znáte. Stačí je jen poskládat za sebe. Zvládne to každý.Tělo musíme překvapit!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: