HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

25. ročník Houmrova triatlonu se blíží

25. ročník Houmrova triatlonu se blíží

Na začátku srpna proběhne v Jiříkově u Rumburka již 25. ročník tradičního Houmrova triatlonu, posledního letošního závodu a vyvrcholení H – Triatlon Tour 2018.

Houmr se se svou číslovkou 25 řadí zcela jistě už mezi legendy triatlonového sportu – a ne náhodou. Právě tady, díky své koncepci, že je závod otevřen a přizpůsoben opravdu všem, začínala celá řada současných špičkových triatlonistů v čele s patronem celé Tour a několikanásobným havajským Ironmanem, Petrem Michovským. Byl to právě Houmr, kde Petr poprvé přičichl k triatlonu a už nikdy ho ta vůně neopustila.

Podívejte se na další fotografie k článku….

Na Houmrovi si vybere opravdu každý

Kategorie Hobby, Klasik a Sport dávají možnost vybrat si trať dle svých možností a závod si jít buď vyzkoušet, užít anebo si na něm dát pořádně do těla. Inu ne nadarmo je heslo Houmra výstižné „Tělo musíme překvapit“.

Jedná se o amatérský silniční triatlonový závod ve Šluknovském výběžku pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí. Více informací o závodě Houmrův triatlon najdete v termínovce.

Děti s sebou!

Otevřené budou samozřejmě i oblíbené dětské tratě, takže bude mít celá rodina o zábavu postaráno. Vzhledem k možnostem místa pořádání jsou ale dětské tratě pouze běžecké. Pro někoho možná nepříjemná zpráva, ale pro plno z Vás naopak pozitivum. A někteří budete možná nakonec svým ratolestem závidět… ale vzhledem k tomu, že na Houmrovi jde především o to si závod užít, tak pevně věříme, že takových bude menšina.

Zkušenosti pod taktovkou H-triatlon Tour

Pořadatel se triatlonovým kláním věnuje již zmíněných 25 let, takže můžete počítat se špičkovým servisem. V ceně startovného je startovní číslo, časový čip, SMS s výsledkem, lístek do tomboly, ceny pro vítěze, nápoje, ovoce, energetické občerstvení, sprchy, WC, úschovna, parkování v bezprostřední blízkosti, skvělý moderátor Standa Bartůšek, DJ, dostanete také dárky od partnerů závodu a čeká Vás i bohatý doprovodný program.

Jdete do triatlonu poprvé? Dozvíte se jak na to!

Dvojice trenérů Tereza Skuhrová a František Schoval budou zájemcům stejně jako před každým závodem H – Triatlon v předvečer závodu radit, jak zajet co nejlepší výsledek a na co si dát pozor. Triatlon má svoje specifické momenty, ať už jde o převlékání nebo rozvržení sil do jednotlivých disciplín. Absolvování instruktáže může nováčkům velmi zpříjemnit zápolení a zkušenějším zlepšit výkon.

Po práci legraci!

Po skončení závodu je přímo na místě veliký hudební festival, kde vystoupí například Dalibor Janda, Pokáč, Děkan, Pekař a plno dalších umělců. Festival je zdarma a dodává tak sladkou tečku za celou akcí, která se nese v duchu zábavy a dobré nálady. Pokud si chcete užít víkend se vším všudy, tak je Jiříkov 4.8.2018 Vaším jasným cílem.

A rada na závěr? Triatlonu se opravdu nebojte. Je to kombinace tří přirozených disciplín, které znáte. Stačí je jen poskládat za sebe. Zvládne to každý.Tělo musíme překvapit!

Přidejte se k diskuzi

Odpovídáte na komentář: