4 ženy zdolaly 18 vrcholů Lužických hor, vybírají na paliativní péči

4 ženy zdolaly 18 vrcholů Lužických hor, vybírají na paliativní péči

Women Run Up and Down pro důstojné stáří. Tak zní projekt 4 žen, které se rozhodly zdolat rovnou 18 vrcholů Lužických hor a vybrat 300 tis. Kč pro charitativní účely. Běžeckou výzvu již zdolaly, podaří se vybrat i daná částka pro Domov Sue Ryder?

Psal se rok 1925 a kvůli velké nepřízni počasí bylo psí spřežení jedinou možností, jak překonat vzdálenost 1800 km do vesničky Nome v odlehlé části Aljašky a včas na místo doručit sérum proti smrtící epidemii záškrtu. Povedlo se a událost se dodnes připomíná na dílem identické trase legendárním extrémním závodem psích spřežení Iditarod – “posledním velkým závodem na Zemi”, v němž není důležité vyhrát, ale přežít.
Právě tento příběh byl u zrodu výzvy 4 žen – Jany Maluchové, Katky Kadlečkové, Lenky Berrouche a Katky Smíškové – v níž jde o životy, v tomto případě o jejich důstojný závěr. Cílem je pomoci zajistit péči o umírající ve Sue Ryder – udržet její rozsah a kvalitu a podpořit šíření dobré praxe celé organizace v rámci Česka. Pro její dofinancování letos domovu chybí 300 tisíc korun. Aktuálně ženy vybraly již přes 115 tis. Kč (k 7.12.2021) skrz platformu Darujme.cz a sbírka trvá až do neděle 12. prosince 2021. „Podpořte prosím naše úsilí za důstojné stárnutí v Česku finančním darem a vydejte se s námi za dobrodružstvím jaké jen ultraběh, dárcovství a péče o blízké v sobě nesou,“ nese jejich výzva.

Protože je nám ženám téma péče blízké a zároveň nás všechny 4 spojuje láska k běhání, rozhodly jsme se spojit síly a potřebné prostředky “vyběhat” v rámci výzvy Prominentní vrcholy Lužických hor – společně zdolat všech 18 vrcholů na trase dlouhé přes 100 km a s nastoupáním více než 4000 výškových metrů – to vše v časovém limitu 24 hodin, jak ukládají pravidla závodu. Jejich úspěšný běh proběhl o Mikulášském víkendu se startem v pátek 3. 12. z vesničky Kněžice od chaloupky Martina Bláhy, zakladatele Promimentních vrcholů. Právě tento projekt je postaven na 18 vrcholech v celé šíři Lužických hor a kdo v limitu 24 hodin oběhne všechny určené kopce, stane se elitním  členem klubu PVLH24. Kvarteto zdolalo náročnou trať v čase 21:31:41, a tak se zařadilo po bok úspěšných běžců. Dohromady ženy naběhaly přes 104 km a zdolaly 4476 m převýšení! Celou trasu a řadu dojmů lze sledovat na Facebooku projektu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: