9 zážitků, na které se můžeš těšit v nové sezoně ČEZ RunTour

9 zážitků, na které se můžeš těšit v nové sezoně ČEZ RunTour

Už se to blíží! Zvony na Černé věži v Českých Budějovicích odbíjejí poslední hodiny a dny, které zbývají do startu prvního letošního závodu ČEZ RunTour. Těšit se můžeš na spoustu zážitků a novinek, díky kterým bude RADOST BĚŽET. Ale pozor! Závod v jihočeské metropoli už má startovní listinu téměř naplněnou, proto s registrací dlouho neotálej.

ČEZ RunTour vstoupí do své dvanácté sezony 25. března v Českých Budějovicích. Do startovního koridoru se tu opět seřadí celé rodiny s dětmi, začátečníci, hobby běžci, výkonnostní běžci, ale také české atletické hvězdy. Své síly budeš moci poměřit s dvanáctinásobným českým mistrem v maratonu či půlmaratonu Vítkem Pavlištou, několikanásobným mistrem ČR v běhu na 1500 metru Honzou Frišem nebo atletickou hvězdou Kristiinou Mäki. A chybět nebude ani domácí patriot David Vaš.

Na co dalšího se můžeš těšit?

1. Osm nádherných závodů

V závodní mapě máme osm jedinečných měst. Po závodě v Českých Budějovicích se přesuneme na testovací polygon automobilky Tatra do Kopřivnice. Následně poběžíme u Brněnské přehrady, pod hradem Střekov v Ústí nad Labem, ve Smetanových sadech v Olomouci, na karlovarské lázeňské kolonádě, v pražském parku Ladronka a na dostihovém závodišti v Pardubicích.

2. Štafetové závody

Teď máš možnost podělit se o svou běžeckou radost s přáteli, kolegy nebo třeba rodinnými příslušníky. Vůbec poprvé totiž přidáváme do programu také štafetové běhy. Ty se uskuteční na 10km trati, kterou si meze sebe rovnoměrně rozdělí dva (2×5 km) nebo čtyři (4×2,5 km) běžci. Protože sdílená radost je dvojnásobná radost! Více informací a podrobná pravidla štafet se dozvíš zde.

3. Najdi si svou Intersport RunTour výzvu

Do sezony vstupujeme s novými výzvami, které ti přinesou motivaci do tréninku a na závodech si díky nim užiješ ještě více radosti. Chceš překonat sám sebe? Vystoupit na stupně vítězů ve své věkové kategorii? Nebo se stát celkovým vítězem této běžecké série? Intersport RunTour výzva je tu pro každého bez ohledu na jeho výkonnost nebo zkušenosti. Stačí si vybrat zde!

4. Běh uzdravuje tělo i mysl

Na závodech je pro nás největší odměnou tvůj úsměv. A tak letos uděláme všechno pro to, aby ti vydržel na tváři co nejdéle. Tématem sezony se totiž stává duševní zdraví. Každý závod bude mít své vlastní téma z této oblasti. V Českých Budějovicích se zaměříme na zdravou a kvalitní stravu pro trénink i život. Máš se na co těšit!

5. Medaile v uklidňujících barvách

Už se těšíš, až přidáš novou medaili ze závodu ČEZ RunTour do své sbírky? Jejich letošní podobu ovlivnilo právě téma duševního zdraví – elegantní kov totiž doplní uklidňující pastelové barvy. Kromě toho budou oboustranné medaile ozdobeny ikonami jednotlivých měst, aby ti hned na první pohled připomněly, odkud pochází. Chceš vidět, jak medaile vypadají

6. Oblékni se do ČEZ RunTour

Jsme hrdí na to, že se partnerem ČEZ RunTour stává značka PUMA. Díky této spolupráci ti budeme moci na závodech nabídnout úplně nový merch, a to nejen běžecký, ale také volnočasový! Čekají na tebe trička, mikiny, lahve, sportovní tašky a mnoho dalšího.

7. Noví partneři přinášejí nové zážitky

Spojujeme síly s novými partnery, kteří stejně jako my chtějí, aby pro tebe byly závody ČEZ RunTour nádherným zážitkem se vším, co k tomu patří. Díky tomu se můžeš těšit například na Zlatopramen Radler, Intersport ti dodá motivaci nejen díky výzvám, ale také prostřednictvím nového sportovního vybavení, které u něj pořídíš. S O2 si užiješ na závodech ještě lepší servis, protože si odpočineš ve wifi zóně s rychlým internetem a možností dobít mobilní telefon. GS Condro se postará o zdraví tvých kloubů a Puma vytvoří skvělou sportovní zónu, kde si budeš moci půjčit a otestovat běžecké boty, zasoutěžit si nebo se vyfotit ve fotokoutku!

8. Nabité zázemí pro zahřátí, relaxaci i zábavu

Nezapomeň přijít na závod s dostatečným předstihem. A doporučujeme také vyhradit si čas po jeho skončení. Jen tak si naplno užiješ bohaté zázemí, které pro tebe máme připravené. Před startem i po něm si můžeš zajít na masáž do stanu ALPA, kde se o tebe postarají šikovné ruce masérů Nadace Leontinka. Pokud máš bolesti, nech se zatejpovat od Rozběháme Česko. Energií z powerdrinku se dobiješ ve stánku Edgar. A po závodě na tebe čeká sprcha i chutné LIDL menu. O šatnách, úschovně nebo dětském koutku už ani nemusíme psát.

9. Každý krok se počítá

Na závodech ČEZ RunTour neběháme jen za sebe. Také letos podpoříš svou účastí dobrou věc. Jako už tradičně poputuje 50 korun z každého startovného na konto nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým. Své závodní i tréninkové aktivity máš možnost absolvovat s aplikací EPP – Pomáhej pohybem, kde pak své uběhnuté metry vyměníš za body. Jejich prostřednictvím můžeš podpořit některý charitativní projekt: Nadace ČEZ následně pošle za tvé body finanční prostředky. V letošním roce budeme opět pomáhat dětským domovům v daných krajích.

Teď už víš všechno. Tak na nic nečekej a registruj se na závody ČEZ RunTour na www.run-tour.cz, protože místa ve startovní listině nám mizí před očima. #JERADOSTBEZET

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: