ADVANCED SHOE FACTORY 4.0

ADVANCED SHOE FACTORY 4.0

První automatizovaná továrna na výrobu sportovní obuvi byla otevřena ve Francii. Pro Salomon bude vyrábět trailrunningové a outdoorové modely již pro jarní sezónu 2022.

Přesně rok poté, co byl položen základní kámen tohoto vysoce ambiciózního projektu a navzdory všem hygienickým komplikacím a protivenstvím, kterým dlouhodobě čelíme, Advanced Shoe Factory 4.0 (ASF 4.0) slavnostně otevřela a spustila svou první plně automatizovanou výrobní jednotku pro sportovní obuv. Továrna spadá pod komplex Chamatex Group, který je specialistou na vývoj a výrobu technické textile. Salomon, Babolat a Millet jsou v ASF 4.0 partnery a akcionáři, všechny značky mají navíc svá sídla v regionu Auvergne-Rhône-Alpes ve Francii, méně než 200 kilometrů od nové továrny.
První produkcí, která nyní odchází z linek ASF 4.0 je Salomon trailrunningová a turistická obuv. V prodeji bude zkraje roku 2022.

Jaké jsou hlavní benefity produkce obuvi Salomon přímo ve Francii?

  • Vyšší efektivita výroby především díky optimalizaci a zkrácení řetězce mezi produkcí a logistikou, což zároveň umožnuje značce velmi flexibilně reagovat na poptávku a reakce evropského trhu.
  • Vyšší flexibilita díky navýšení kapacity pro testování nových produktů i v limitovaném množství
  • Lepší schopnost reagovat a konkurovat globálně díky plně robotickým výrobním linkám
  • Vyšší udržitelnost díky lokalizaci výroby a nižší uhlíková stopa
  • Vytvoření vice než 50 vysoce kvalifikovaných pracovních pozic od operátorů po inženýry a programátory

Výše uvedené ambice mohly být naplněny především díky využití nejmodernějších digitálních technologií pro technologii výroby sportovní obuvi. “ASF 4.0 je důkazem toho, že ve Francii mohou stále vznikat ty nejambicióznější projekty, které s sebou přinášejí nová pracovní místa,” říká Gilles Reguillon, president Chamatex Group. “Museli jsme neustále posouvat své limity a hledat nové cesty, ale nakonec se nám to podařilo!”

Výrobní areál, který se nachází v Ardoix – v srdci regionu Auvergne-Rhone-Alpes se rozkládá na více než 2000 metrech čtverečních a představuje globální investici ve výši 10 milionů EUR.

“Salomon se vždy snažil posouvat limity a být tvůrcem inovací jak z hlediska funkčnosti svých produktů, tak i z hlediska industrializace a výrobních procesů,” říká Jean-Marc Pambet, prezident společnosti Salomon. “Toto partnerství s Chamatex Group na ASF 4.0 jasně demonstruje náš závazek být i nadále v popředí transformace obuvnického průmyslu.”

Přibližně 20 zaměstnanců již v ASF 4.0 pracuje na výrobě 15.000 párů obuvi, které budou na trh dodány do konce roku 2021. Do budoucna umožní prototypování a výrobní kapacita vyprodukovat až 500.000 párů obuvi ročně, což představuje obrat 10 – 15 milionů EUR.
ASF 4.0 by nemohla vzniknout bez technologie Matryx – patentované tkaniny vyvinuté přímo společností Chamatex ve spolupráci se Zebra Group a Babolat a rovněž se společností Siemens a jejích odborných znalostí v oblasti výroby. A v neposlední řadě se Salomon a jeho know-how v oblasti sportovní obuvi.
“Všechny týmy odvedly skvělou práci a při realizaci celého projektu dodržely velmi náročný časový plán,” říká Lucie Andre, provozní ředitelka ASF 4.0. “Používáme ultra-inovativní výrobní prostředky ve srovnání s těmi, které jsou běžně používány v obuvnickém průmyslu, kde se stále hodně spoléhá na ruční práci. Několik našich strojů bylo navíc plně patentováno.”

Poté, co budou na jaře roku 2022 na trh uvedeny první produkty Salomon z dílny ASF 4.0, budou následovat značky Babolat a Millet, které začnou své modely produkovat v roce 2023.
Kapacita výroby byla naplněna na tři roky dopředu, proto se již nyní uvažuje o rozšíření výrobních kapacit továrny ASF 4.0.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: