ARMY RUN na Hluboké gradoval bahnem a shyby těsně před cílem. S tratí si nejlépe poradili Jiří Vacík a Petra Veselá.

V Hluboké nad Vltavou odstartoval prvním závodem seriál extrémních překážkových běhů Army Run 2017. Mokro, bahno, brutální výběhy a strmá klesání doplněné náročnými překážkami potrápily na pět stovek sportovců,

Na Hluboké byla pro závodníky připravena trať Captain dlouhá 5.8 kilometrů a celkem 25 překážek. Vedle standardních překážek se účastníci museli popasovat i s běháním s těžkým batohem na zádech v terénu se značným převýšením, kličkováním ve střelbě z airsoftových zbraní nebo přeběhem vypuštěného rybníka plného bahna.

Podívejte se na další fotografie k článku….

Nejtěžší a nejdrsnější úsek se ale skrýval až v posledních metrech závodu

Padesát metrů před cílem bylo potřeba přeručkovat po zavěšených trubkách a madlech, přičemž někteří závodníci se o jejich zdolání ani nepokusili a rovnou se vrhli na 30 angličáků, které se dělají jako trest za nepřekonání překážky. Kdo zvládl tento extrémní úsek, tak stále neměl vyhráno. Pouhých pět metrů před cílovou čárou číhalo opravdové peklo. Na lešení bylo třeba udělat v mužské kategorii 10 a v ženské 5 shybů. Každý už ze sebe tlačil poslední zbytky energie a musel vynaložit enormní úsilí k pokoření poslední překážky.

Jedná se o první díl seriál nekompromisních překážkových závodů ARMY RUN. Více informací o ARMY RUN Hluboká nad Vltavou najdete v termínovce.

V závodě Elite runners uspěli favorité

V závodě Elite runners, tedy těch nejlepších závodníků, uspěli favorité. V kategorii mužů zvítězil Jiří Vacík a mezi ženami Petra Veselá.

Jiří Vacík zvládl celou trasu za 37 minut a v cíli si první minuty po závodě užíval. „Závod byl super. Moc se mi to líbilo. Zimu ani déšť jsem moc nevnímal, nepřišlo mi to nijak hrozné. Na podzim tady byla větší zima. Nezačal jsem nijak zostra a držel jsem se kolem pátého místa. Vyhovovalo mi, že trať nebyla postavena vysloveně pro běžce, nebyl na ní až na jednu výjimku žádný dlouhý, rovný úsek. Hodně důležité bylo dobře zvládat překážky. Bahno v rybníku těsně před koncem bylo výživné, protože jsem se do něj zabořil až do půlky holeně. Ale jinak to byl skvělý závod.“

Překážky mě ani nijak zvlášť nepřekvapily, jen jsem byla zaskočená kopřivami

V podobném duchu hovořila i vítězka kategorie žen Petra Veselá, která byla v cíli za 47 minut. „Mně se závod moc líbil. Nepřipadal mi ani tak těžký. Překážky mě ani nijak zvlášť nepřekvapily, jen jsem byla zaskočená kopřivami. Na ty jsem ještě při žádném závodě nenarazila. Popálily mě až na obličeji. Měla jsem jen jeden nepříjemný moment, když mě při podlézání pneumatik chytla křeč do nohy, ale brzy jsem byla v pořádku a závod jsem si užila.“

Army Run 2017 pokračuje 10. června v Krásnu u Sokolova. Připraveny budou závody Captain (5 km a 20+ překážek) a Major (10 km a 40+ překážek).