Asics The Mind Uplifter – staňte se součástí rozsáhlé studie a zjistěte, jak moc běh zlepšuje náladu

Asics The Mind Uplifter – staňte se součástí rozsáhlé studie a zjistěte, jak moc běh zlepšuje náladu

Asics vybízí běžce, aby se zapojili do celosvětové studie o vlivu pohybu na psychiku. Asics se snaží inspirovat lidi v pohybu a bude zajímavé sledovat, jak moc zlepšuje pohyb náladu zrovna ve vašem městě nebo v celé republice. Asics se tak snaží pozvednout náladu miliónů lidí po celém světě.

The Mind Uplifter™

Nová aplikace díky které Asics umožňuje nejenom hobby sportovcům poprvé sledovat vliv pohybu na jejich vlastní psychiku. Využívá přitom kombinaci obličejového scanu a vaší vlastní zpětné vazby. Lidé jsou tak schopni zaznamenat vliv sportu napříč 10 emocionálními a kognitivními funkcemi – včetně sebevědomí, soustředění atd. – aby viděli, jak různé sporty ovlivňují to, jak myslí a jak se cítí.

Studie o vlivu sportu na náladu

Sesbíraná data jsou použita pro globální studii zachycující jednotlivé posuny v stavu psychiky a nálady po celém světě a přetváří je v dynamickou interaktivní mapu. Mapa poté kvantifikuje pozitivní vliv sportu na jednotlivé komunity, města, národy až po globální rovinu.  Skrze tuto studii chce Asics prohloubit naše znalosti o propojení pohybu a psychiky v celosvětovém měřítku.

Yasuhito Hirota, prezident společnosti Asics tvrdí, že přestože se především díky pandemie svět naprosto změnil, pozitivní vliv sportu na naši mysl naštěstí trvá. Proto jsme si vytyčili za cíl, umožnit co nejvíce lidem ukázat jaké to je, když vám pohyb pomůže nejenom po fyzické ale i psychické stránce. Po celý rok realizujeme mnoho projektů a aktivit, ale zde nám můžete pomoci lépe pochopit pozitivní vliv sportu jako takového. Tímto způsobem můžeme nalézat nové cesty pro zpřístupnění sportu všem v dalších letech.

Základ ve vědě

Posledního půl roku, Asics prováděl společně s předními světovými vědci předběžnou studii vlivu sportu na psychiku na skupině vybraných atletů. Tato předběžná studie byla realizována společností EMOTIV – lídrem na poli bioinformatiky se sídlem v San Franciscu za podpory doktora Brendona  Stubbse předního vědce King’s College v Londýně. Studie kombinovala EEG a dotazníku – sesbíraná data prokazovala pozitivní vliv běhu na mysl mezi většinou kognitivních a emocionálních funkcí. Včetně spokojenosti (průměrně 14% nárůst bezprostředně po sportu), energie (9,7 %), relaxace (13,3 %) – to vše na vzorku 42 hobby i výkonnostních atletů. 

Nyní Asics aplikuje zjištěná data, aby mohl provést studii na celosvětové úrovni, respondenti po celém světě si mohou vybrat z 25 různých sportů.

Doktor Stubbs přidává komentář: „ Naše předběžná studie zjišťuje, že něco tak jednoduchého jako je 20minutový běh může mít obrovský vliv na naši náladu a psychickou pohodu.  Dnes je důležité více než kdy jindy, aby lidi pochopili spojitost mezi pohybem a psychickou pohodou, nejenom fyzickým zdravím. Unikátní způsob, kterým zpracováváme hrubá EEG data, naše aplikace Mind Uplifter™ přetransformuje do srozumitelné formy lidem po celém světě. Naše ambice je inspirovat a dovést k pohybu co nejvíce lidí.

Asics zve všechny hobby i výkonnostní sportovce z celého světa, aby zažili sílu pohybu a stali se součástí tohoto výzkumu. Projekt startuje na Mezinárodní den běhu – je potřeba použít aplikaci Mind Uplifter™ pro zachycení před a po tréninkového stavu. Výsledky můžete sdílet na soc. sítích s hashtagem #UpliftingMinds.

Přidej se i ty!

  1. Jdi na minduplifter.asics.com
  2. Naskenuj si svůj obličej pro určení svého emočního stavu
  3. Odpověz na dotazník, který vyhodnotí tvé mozkové funkce
  4. Sportuj aspoň 20 minut
  5. Zopakuj krok 2 a 3
  6. Sdílej své výsledky na sociálních médiích
  7. Sleduj, jak tvé výsledky přispívají na World Uplift Map

Pro více infomací navštiv asics.com/uplift

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: