Běh na Boreč byl rekordní. Nejrychleji běželi Petr Zuda a Alena Hájková.

V sobotu 11. března v obci Vchynice odstartoval druhý závod seriálu Král Středohoří – Běh na Boreč, kterého se zúčastnil nejvyšší počet závodníků v historii.

Na start se postavilo 103 závodníků

Pořadatelé si mohli mnout ruce, 13. ročník Běhu na Boreč, který je i pro letošek zařazen do sportovního seriálu Král Středohoří (běhy, kola, triatlony), měl rekordní účast.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Jedná se o 7 km dlouhý závod, který je součástí multisportovního seriálu Král Středohoří. Více informací o Běhu na Boreč najdete v termínovce.

Ten nechyběl ani na trati, kde si nevedl vůbec zle. Skončil na solidním osmém místě. „Bylo to v podstatě bez tréninku, takže těch 26:25 min. ještě šlo. Letos byl nejrychlejší ústecký Petr Zuda, který vyhrál zaslouženě. Měl téměř třičtvrtěminutový náskok. V ideálním bežeckém počasí se prosazovaly favoritky i v ženské kategorii.“

Král Středohoří pokračuje dalším podnikem v sobotu 25. března, kdy je na programu Výběh na Milešovku.