Běh na Boreč, druhý závod Krále Středohoří, ovládl Zdeněk Pinc

Běh na Boreč, druhý závod Krále Středohoří, ovládl Zdeněk Pinc

V sobotu pokračoval multisportovní seriál Král Středohoří. Tentokrát měli příznivci aktivního pohybu dostaveníčko ve Vchynicích, kde se konal již 12. ročník Běhu na Boreč.

V mužích jasně dominoval Zdeněk Pinc, v ženách zvítězila Barbora Králová

V takřka ideálním počasí (9 °C) stejně jako na lednovém Běhu Opárenským údolím jasně dominoval Zdeněk Pinc. Ten „nadělil“ na cca sedmikilometrovém okruhu svému rivalovi Petrovi Cmuntovi přes půl minuty a zaostal za traťovým rekordem Petra Soukupa z roku 2012 o pouhé 4 vteřiny. Pro třetí místo si doběhl zkušený Jan Novotný z Duban. Mezi ženami zvítězila Barbora Králová z BTT Libochovice před litoměřickou Kateřinou Ježkovou. Bronzovou příčkou se prezentovala Petra Hendrychová z Litoměřic.

„Byl to opravdu pěkný závod při ideálním počasí. Běželo se mi výborně a jsem spokojen i s dosaženým časem“, řekl v cíli celkově 10. Pavel Tlustý ze Sport teamu Brozany.

Pinc také zvýšil náskok v celkovém bodování Krále Středohoří. Nyní má dvoubodový odstup před Cmuntem a 5 bodů na Novotného. V pořadí žen si udržela vedení Králová. Druhá je Ježková a o třetí místo se dělí Hendrychová a Klára Chlupsová. „Další zástavkou Krále Středohoří je Výběh na Milešovku, který se uskuteční v sobotu 09.04.2016 od 14:00″, prozradil František Vondra, který je pořadatelem této akce.

Foto: Pavel Bauer

Výsledky:

Muži

1. Zdeněk Pinc

2. Petr Cmunt

3. Jan Novotný

Ženy

1. Barbora Králová

2. Kateřina Ježková

3. Petra Hendrychová

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: