Běh Teplickými skalami: Překonají Maďaři rekord?

Běh Teplickými skalami: Překonají Maďaři rekord?

Již tuto neděli 28. srpna odstartuje v 9.30 od kina v Teplicích nad Metují Běh Teplickými skalami, který je od roku 1994 tradiční součástí Horolezeckého filmového festivalu. Zatím je do závodu přihlášeno na dvě stě startujících, ale očekávaná je dvojnásobná účast.

Na vítězství si kromě známých českých běžců dělají zálusk i maďaři

Ve startovní listině hlavního závodu na 11 km s názvem LA SPORTIVA CROSS je jeho čtyřnásobný vítěz Pavel Brýdl, devítinásobná vítězka Táňa Metelková a snad poběží i obhájce loňského vítězství a úřadující mistr ČR v maratonu Petr Pechek, který tento závod vyhrál již celkem pětkrát.

Cestu za dalším vítězstvím jim chce zkomplikovat čtveřice maďarských reprezentantů, která ohlásila pokus o překonání mužského i ženského traťového rekordu.László Gregor (mistr Maďarska na 1500, 5000 a 10000 m s časy 3:43, 14:09 a 29:50), Tamás Nagy (maratonský mistr Maďarska 2014 s časem 2:22:20), Zita Kácser (mistryně Maďarska a účastnice Mistrovství Evropy na 3000 m překážek s časem 9:48) a Helén Csönge, která má maraton za 2:50.

Pro mládež do 14 let je určen BUFO BABY CROSS na 2 km

Pro mládež do 14 let je určen BUFO BABY CROSS na 2 km, jehož trať kopíruje začátek a konec hlavního závodu. Uzávěrka zvýhodněných on-line přihlášek je v pátek o půlnoci, o 50 Kč dražší budou dodatečné přihlášky v sobotu v prodejně Sportiv Redpoint nebo v neděli před infocentrem.

Každý startující dostane u registrace jedny horalské trubičky Stěnava, na trati a v cíli bude jonťák Powerbar a po vyhlášení výsledků tombola věcných cen od partnerů závodu. Všichni medailisté obdrží věcné ceny a tři nejlepší muži i ženy navíc finanční odměny. Na shledanou v neděli v Teplicích nad Metují.

Propozice závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: