Benešovský běžecký festival nabídne 13. září sport i zábavu

Benešovský běžecký festival nabídne 13. září sport i zábavu

Závody dětí, minimaraton, charitativní běh i bohatý doprovodný program nabídne druhý ročník Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), který se uskuteční 13. září v Benešově u Prahy.

Hlavní závod jako Mistrovství ČR veteránů

Hlavní závod, Benešovská desítka, se letos poběží jako mistrovství ČR veteránů, tedy běžců starších 35 let. „Díky tomu budou jednotlivé věkové kategorie rozděleny po pěti letech, takže je větší šance dostat se medailové pozice. Samozřejmě mohou běžet všichni, kdo trať zvládnou. Není to jen pro veterány, je to otevřený závod,“ řekl Luděk Procházka z pořádajícího spolku Benešov žije sportem. Očekává, že účast bude vyšší než loni, kdy v Benešově změřilo síly na 700 běžců.

Na běžce čeká nově certifikovaná trať

„Nechali jsme nově certifikovat trať, tedy přeměřit oficiálním měřičem Českého atletického svazu. Start bude posunut k Brance na Masarykově náměstí, běžci oběhnou Malé náměstí a pak se vydají na dvoukilometrový okruh,“ popsal Luděk Procházka. Závod bude měřen čipovou technologií. Výkony sportovců budou zaznamenávat fotografové firmy Photo to go, běžci budou moci využít další služby, například odborné tejpování. Každý účastník závodů dostane pamětní medaili.

Registrace probíhá on-line na webu www.sport-reg.cz do 6. září, potom od 10. do 12. září se zájemci budou moci přihlásit ve stánku na Masarykově náměstí v Benešově (10.–11. 9. od 12 do 17 h, 12. 9. od 8 do 13 h), kde bude k vyzvednutí také startovní set. V den závodu bude registrace v Základní škole Karlov, registrace dětských kategorií bude končit 30 minut před startem, do minimaratonu a hlavního závodu je nutné se přihlásit nejpozději 60 minut před startem.

Na výběr bude z 5-ti závodů

Součástí BBF bude stejně jako loni pět závodů: Benešovská desítka (10 km), Benešovský minimaraton (4 km), Benešovská juniorka (0,15–1 km), Charitativní běh/chůze (2 km) a Běh hospodyněk (0,65 km). Akce je součástí seriálu Běžec Podblanicka a hlavní závod – Benešovská desítka – se zároveň uskuteční jako běžecké derby Benešov – Vlašim. Hosty festivalu budou mistr světa a Evropy v hodu diskem Imrich Bugár a řidič kamionu Rallye Dakar Martin Macík jr., který se chystá běžet charitativní běh.

Běžecká akce bude mít opět charitativní část – výtěžek ze startovného podpoří malého Mirka Piskače z Benešova, který bojuje s následky dětské mozkové obrny. Stánek s výrobky a výtvarnou dílnu tu bude mít nezisková organizace Dobrotety, která pomáhá předčasně narozeným miminkům a zdravotnickému personálu na neonatologických odděleních porodnic a nemocnic, dětem v dětských domovech, v azylových domech, kojeneckých ústavech, dětských odděleních nemocnic a rodinám, které se ocitnou v náročných životních situacích.

Organizátoři připravili také bohatý doprovodný program.

Představí se v něm benešovské mažoretky Wild cat a Benešovská koťata, na náměstí bude vystaven kamion Martina Macíka jr. z Rallye Dakar, nebude chybět dětská atletická zóna v režii MC Hvězdička a Domu dětí a mládeže Benešov, stánek Dukly s veslařským a střeleckým trenažerem, lukostřelba, vietnamský badminton, lanový park se školou uzlování, výtvarná soutěž na téma „Jaksportujeme“ nebo zeleninový a ovocný carving.

Při loňské premiéře se role startéra hlavního závodu ujala legenda české a světové atletiky Jarmila Kratochvílová. Cílem proběhlo 667 běžců. Vítězi hlavního závodu na 10 kilometrů se mezi muži stal Milan Janoušek ze Sokola Kolín s časem 32:18,37 a mezi ženami byla nejrychlejší Lenka Všetečková s časem 38:37,70.

autor: Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: