Běžecká novinka: vyber si čas startu, zaběhni si po trasách Emila Zátopka a dej si běžeckou snídani

Běžecká novinka: vyber si čas startu, zaběhni si po trasách Emila Zátopka a dej si běžeckou snídani

Závod, ve kterém nejde o výsledek, unikátní trať, kudy jste určitě ještě neběželi, a program pro celou rodinu. Tak by se daly výstižně popsat hlavní myšlenky akce „Poznej město jinak – PROSTĚ BĚŽ!“, která bude mít svůj první ročník v Praze – Troji.

Jestli si chcete užít pravou závodní atmosféru s číslem na hrudi a medailí v cíli, ale zároveň si rádi odpustíte předstartovní nervozitu, nekonečnou frontu na toaletu a chvátání do dávno přeplněného startovního koridoru, tak přesně pro vás je tahle akce jako stvořená. Prožijete pohodově strávený den ve sportovním duchu, s rodinou či přáteli. Sami si zvolíte čas startu, ještě před tím na vás čeká běžecká snídaně dle vlastního výběru. To vše už v neděli 5. června 2022.

TRASA – to je oč tu běží

Jedním z hlavních cílů akce je zavést běžce tam, kam by je běžně nenapadlo (nebo jim dokonce nebylo umožněno) se jít proběhnout. Trasa je pečlivě volena tak, aby se každý trochu zapotil, ale zároveň ji zvládli všichni, a to včetně odhodlaných „neběžců“. Měří 7,5 km s převýšením zhruba 130 m. Pro někoho pohodový výklus, pro jiné výkon roku – vítáni jsou všichni. Na trase minete Trojského koně a po krátkém zahřátí kolem Vltavy začnete postupně nabírat výškové metry po cestách a pěšinách Přírodní památky Havránka. V druhé části si můžete užít hlavní lákadla trasy – seběh skrz pražskou Botanickou zahradu, unikátní vinici Sv. Kláry s krásnými výhledy na Vltavu až do areálu Trojského zámku. Poběžíte v lokalitě, kde svůj čas trávil i Emil Zátopek, který by letos oslavil rovnou stovku.

Přihlas se už nyní. Více o závodě a registraci najdeš na www.bez.cz

Na trase na vás čeká celá řada zajímavých fenoménů.

Doběhem nic nekončí

Doběhem do cíle to zdaleka nekončí. V zázemí závodu přímo u vodáckého kanálu v Troji na vás čeká bohatý doprovodný program. Budete se moci například zúčastnit nevšední outdoorové módní přehlídky, která v Česku zatím nemá obdoby. Bude představeno několik sportovních a outdoorových značek včetně Dále je pro vás i celou rodinu připraveno bludiště, herní koutek pro děti či prezentace sportovního vybavení s možností nejrůznějšího testování za využití řeky Vltavy, přilehlé cyklostezky nebo horolezecké stěny.

Outdoorová módní přehlídka bude unikátním doprovodným programem celé akce.

Nepromeškej zvýhodněné startovné

Nenechávej přihlášení na poslední chvíli. Pro prvních 250 přihlášených je startovné na celou akci jen 390 Kč. To obsahuje pamětní medaili, běžeckou snídani a bohatý doprovodný program včetně outdoorové módní přehlídky. Akce navazuje na velmi úspěšně fungující koncept „Urban Trailů“. V Evropě tyto akce mají i desetitisíce účastníků, úspěšné jsou zejména v Belgii, Holandsku, Německu a Francii. Veškeré informace najdete na www.bez.cz. Portál SvětBěhu.cz je hlavním mediálním partnerem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: