Beskydy: běžecká trasa přes Veřovické vrchy

Beskydy: běžecká trasa přes Veřovické vrchy

Turistický region
Beskydy - Valašsko
Kraj
Moravskoslezský
Délka trasy (km)
19
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
944

Hřebenovka přes Krátkou a Trojačku, která nadchne krásnými výhledy i převýšením.

Tato trasa začíná v části Beskyd, která je trochu opomíjena. Veřovické vrchy zahrnují Trojačku, Huštýn a oba Javorníky. Jedná se o členitý hřeben, v celkovém součtu s pořádným převýšením a krásnou přírodou.

Začneme v obci Hostašovice, kam můžeme přijet vlakem z Veřovic (kde se dá u nádraží nechat auto). Od začátku nás vede červená značka – přes hřeben Trojačku a dále Huštýn, vrcholy Krátká a Dlouhá s pěkným výhledem. Po seběhu pod Kamenárku následuje stoupání k prameni Jíčinky a k rozcestí Malý Javorník – přibližně 1 kilometr pod nejvyšším místem trasy – Velkým Javorníkem (918m), odkud jsou krásné výhledy i díky dřevěné rozhledně, která byla postavena v roce 2013. Podoba věže vychází z místní valašské architektury a  devítipatrová konstrukce je vysoká 26 metrů. Z nejvyššího ochozu je možné se kochat výhledem na vrcholky Beskyd, Jeseníků nebo Malé Fatry. Rozhledna je celoročně volně přístupná, v místě je též stará turistická chata s pravou horskou atmosférou.

Následuje prudší seběh po modré značce na rozcestí Padolí, kudy protéká říčka Jičínka. Závěrečná část do Veřovic je po žluté značce, po asfaltce, dovede nás k nádraží, parkovišti i místní hospůdce.

GPS souřadnice startu: 49.535555555556, 18.025555555556

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: