České Švýcarsko: běžecká trasa na Děčínský Sněžník

České Švýcarsko: běžecká trasa na Děčínský Sněžník

Turistický region
České Švýcarsko
Kraj
Ústecký
Délka trasy (km)
9
Povrch
Převážně terénní
Převýšení (m)
730

Běh do vrchu k rozhledně na stolové hoře Děčínský Sněžník. 9 km s převýšením 740 m.

Začínáme v Děčíně u Tyršova mostu a čeká nás poctivých 9 km v podstatě pořád do kopce. Celá trasa vede po červené turistické značce a hned na prvním kilometru Vás zahřeje krpál k děčínské zoologické zahradě. Za jejím areálem se terén na několik set metrů narovnává a před Terezínským rybníkem i chvíli klesá.

Dále už nepřetržitě stoupáte lesním úsekem mezi okrajovými částmi Děčína. Za městem, v lesích pod stolovou horou Děčínský Sněžník, na rozcestníku turistických cest „Pod Koňskou hlavou“ uhýbáte doleva. Zde začíná vrcholová pasáž, k rozhledně jsou to 2 km. Ždímejte poslední energii, kterou v sobě máte, výhled na Děčín Vám bude velikou odměnou!

Tímto Vaše trasa ale nekončí. Vrchol je až na vrcholu rozhledny, takže ještě 173 schodů! Zaslouženě se pak můžete občerstvit v místním bufetu, a když zhruba na půlce cesty do přilehlé vesnice Sněžník sejdete z asfaltky na Drážďanskou vyhlídku, můžete relaxovat při pohledech na město, podle kterého je pojmenováno toto místo.

Upozornění: Nepodceňte způsob zpáteční dopravy, protože ta je z vesnice Sněžník dosti omezená. Autobus zde staví pouze 2x denně.

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: