Litovelské Pomoraví: běžecká trasa Moravskou Amazonii od pivovárku k pivovaru

Litovelské Pomoraví: běžecká trasa Moravskou Amazonii od pivovárku k pivovaru

Turistický region
Střední Morava
Kraj
Olomoucký
Délka trasy (km)
16
Povrch
Převážně asfaltový
Převýšení (m)
113

Pohodová trasa přesně pro letní měsíce, rovinatou trasou vás bezpečně provede červená turistická značka a jediné co musíte řešit vy, je jaké pivko si dáte v cíli:-)

Trasa prochází CHKO Litovelské Pomoraví, které je také někdy nazýváno Moravskou Amazonií, kde se řeka Morava vine jako modrá tepna širokou nivou. Její vody omývají ploché štěrkové náplavy, jež jsou domovem kulíků říčních a pisíků, a strmé břehy, kde své nory hloubí bobři či ledňáčci. Poběžíte nejkrásnějšími lužními lesy na celé Moravě, kolem řeky, tůní a mokřadů. Budete vnímat vůni lesa a poslouchat tajemné zvuky přesně jako odvážný cestovatel v džungli někde v  Jižní Americe.

Horky nad Moravou běžíte přes Hynkov a Lhotu nad Moravou (pěkné přírodní koupaliště Náklo) až do Litovle. Ve všech uvedených obcích se můžete občerstvit nebo sednout na bus.

Celá oblast je protkána celou řadou cestiček a stezek – pokud máte chuť, můžete opustit turistické značení a vydat se do džungle:-)

Město Litovel rozhodně stojí za prohlídku a nedaleká Olomouc také!

Jestli vás příroda Litovelského Pomoraví zaujala, můžete navštívit dva domy přírody, které se po cestě nalézají. Jeden těsně za Horkou – Sluňákov a druhý před Litovlí – Šargoun.

Pozn. K letním trasám kolem vody patří i nepříjemní hmyzáci, když poběžíte dostatečně rychle, tak vás žrát nebudou, ale doporučuju si vzít brýle a dýchat s přivřenou pusou.

GPS souřadnice startu: 49.64, 17.210555555556

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: