Plzeň: běžecká trasa údolím Berounky s Tomášem Bystřickým

Plzeň: běžecká trasa údolím Berounky s Tomášem Bystřickým

Turistický region
Plzeňsko
Kraj
Plzeňský
Délka trasy (km)
20
Povrch
Přírodní terén
Převýšení (m)
475

Jde o nejhezčí trailový terén, který lze v Plzni běžet.

Začátek i konec je na louce u kostela svatého Jiří v městské části Doubravka. Lze tam snadno zaparkovat nebo dojet MHD autobusem č. 30. Je zcela jedno, na kterou stranu se vyrazí jako první – záleží, jestli chce člověk běžet přes kopec s rozhlednou Chlum na začátek nebo konec výběhu.

Zhruba polovina trasy vede nádherným singletrailem zaříznutým v svahu nad řekou. Cestička se vlní po vrstevnici, takže není nijak profilově náročná, ale jde o naprosto luxusní záležitost s výhledy na řeku, krátké kopečky a ostré zatáčky nad vodou. Na každém břehu je vždy jedno místo, kde je nutné být trochu opatrný a je lepší přejít do chůze. Pouze na Dolanském mostu je trochu provoz. Trasa prochází přírodní rezervací Horní Berounka a v ní lokalitami Zábělá a Malochova skalka, kde jsou naučné stezky, vyhlídky na koryto řeky.

Trasa tedy není profilově náročná (20km/450m+), zato krásná a trochu technická.

GPS souřadnice startu: 49.738333333333, 13.373611111111

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Tomáš

Ahoj, krásná trasa, díky za tip. Jen dejte pozor, že lávka u MVE Bukovec již není v provozu. Při přechodu od severu na jih vyžaduje horolezeckou vložku, z druhé strany by se dalo seskočit. Nejbližší další lávka je cca +3km.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: