Běžecký seriál 7 pohoří: v JEseníkách se dokonce proběhnete kolem přečerpávací přehrady Dlouhé stráně

Běžecký seriál 7 pohoří: v JEseníkách se dokonce proběhnete kolem přečerpávací přehrady Dlouhé stráně

7 pohoří je běžecký seriál který v průběhu sezony objede sedm českých pohoří, kde ve spolupráci s Horskou službou připraví velmi atraktivné trasy na místech, kde byste si jinak závod třeba ani zabahnout nemohli. Pojďme si společně předsatvit jednotlivé trasy a jejich speciality.

Seriál 7 pohoří, o kterém jsme vás informovali v dubnu, již odstartoval 29. dubna v Jizerských horách, kde si běžci měli možnost vyběhnout na trati dlouhé 25 km na vrchol Smrku. Další zastávkou tohoto seriálu budou již 17. června Beskydy.

Seriál je rozmanitý, starty některých závodů jsou v nadmořských výškách přes 1000 metrů nad mořem a kromě zajímavého převýšení můžeme nabídnout hřebenové trasování (Beskydy). Naopak, některé závody nám odstartují od dolních stanic vleků z horských středisek (Jeseníky, Orlické hory, Šumava) a čekají nás pěkná stoupání. Například až k přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně v Jeseníkách.  Konkrétní trasování bude postupně zveřejňováno na stránkách série 7 pohoří.Na těchto stránkách najdete také termíny zbývajících závodů.

Trasy ve spolupráci s Horskou službou zaručují krásné traily

Organizace série, trasování a výběr lokalit proběhne v úzké spolupráci se členy Horské služby ČR. Byly vybrány trasy výhradně v členitém horském terénu. Na vybraných trasách poběžíte mimo asfaltové a zpevněné cesty, v přírodě! Věříme, že trailový ráz společně s horským klimatem našich hor osloví zdatné trailové běžce a běžkyně, ale také širokou veřejnost. Připraveny máme vždy 2 varianty: trasy 10+ km s převýšením 500+ m a trasy 20+ km s převýšením 1000+ m! Prověřte své schopnosti na trasách, které absolvují členové horské služby při svých fyzických testech.

Pro děti je připraven závod s Jetíkem, trať dlouhá přibližně 2 km s vyznačenými průchozími body, které se budou zaznamenávat do aplikace České hory (www.jetik.eu). Závod nebude na čas. Důležité je absolvovat celou trasu a projít všechny body. Šanci na vítězství tedy budou mít všichni. Ze všech úspěšných závodníků, kteří budou mít v aplikaci zaznamenány všechny body, bude při závěrečném vyhlašování vylosován jeden celkový vítěz, který obdrží hodnotnou cenu – mobilní telefon Honor. Pozor, dětské soutěže se mohou účastnit výhradně závodníci do věku 12 let včetně.

Všichni závodníci, kteří se dotanou do cíle závodu obdrží pamětní medaili a budou mít možnost soutěžit o velmi atraktivní ceny o hlavní sponzora, značky Raidlight. Současně se všichni účastníci závodů mohou zúčastnit soutěže o zájezd do Francie na Chartreuse Trail Festival.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: