Běžecký zážitek v Přírodním parku Včelný: Jarní trailový půlmaraton se blíží!

Běžecký zážitek v Přírodním parku Včelný: Jarní trailový půlmaraton se blíží!

Resort Hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou přivítá 20.4.2024 již posedmé běžce na akci Jarní trailový půlmaraton. Tato dnes již tradiční běžecká událost propojuje běh pro širokou veřejnost s gastro a wellness zážitkem v nádherném prostředí Přírodního parku Včelný. Účastníci si mohou vybrat ze tří různých vzdáleností (6 km, 10,5 km a 21 km), přičemž každá trasa nabízí jedinečné výhledy a zážitky.

Jarní trailový půlmaraton je součástí běžeckého seriálu GR8 TRAILS, který se koná v šesti unikátních lokalitách v České republice.

Trasy závodu všech kategorií se prolínají přírodním parkem Les Včelný, kde se běžci mohou těšit na malebné lesy kolem Javornického potoka a neustále se měnící krajinu. Samozřejmostí jsou dětské závody pro všechny věkové kategorie. Závodu se zúčastní na 400 běžců, což z něj dělá jednu z největších sportovních událostí Rychnovska. Trasa všech tratí je od prvního ročníků stejná a na hlavní distanci (21 km) drží traťové rekordy: Richard Hynek (1:18:09) a Helena Uhlířová (1:35:45).

Výjimečné možnosti zajistí závodníkům zázemí Hotelu Studánka, které nabízí běžcům všech výkonnostních skupin dokonalou možnost odpočinku, regenerace a doplnění energie. Ať už si vyberete jakoukoliv možnost z bohaté nabídky, určitě tím jen podtrhnete skvělý pocit z příjemného dne, který Vám bude připomínat i unikátní finišerská medaile.

Pro rok 2024 jsme si připravili také výzvu pro naše trailové běžce. TRIUMPHALIS TRAIL je ocenění, které získají běžci za absolvování šesti trailových závodů naší série GR8 TRAILS a jednoho překážkového ze série Gladiator Race. 

Triumphalis Trail nebude snadné získat. Je to sedm odlišných kroků, které musíš udělat. Každý závod je úplně jiný a nabízíme ti šest odstínů trailového běhání a k tomu i zajímavé srovnání s překážkovými závody. Zimní Liberec, jarní Podorlicko na Studánce, květnový lesní trail v Hradci Králové, městský trail v UNESCO městě Třebíč, nádherné poběhání v Českém ráji a podzimní novinku v Lázních Velichovky. K tomu si musíš vybrat jeden jakýkoli překážkový závod. Důvodem je nádherná skládačka medailí, která má sedm dílků.

Registrace jsou již otevřeny a místa se rychle plní! Chcete-li se zúčastnit této nezapomenutelné události, neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: