Běžeckým krosem Skalka odstartovala H-Triatlon Tour 2017. Nejlepší výkony podali Josef Šimsa a Klára Velenská.

Běžeckým krosem Skalka odstartovala H-Triatlon Tour 2017. Nejlepší výkony podali Josef Šimsa a Klára Velenská.

Doslova aprílové počasí přinesla první zastávka v bodované sérii H-Triatlon Tour 2017. Chvíli déšť, chvíli slunce, chvíli kroupy a vítr. To všechno okusili závodníci všech věkových kategorií v průběhu 7. ročníku běžeckého krosu v přírodní rezervaci Skalka na Praze 5.

Některé úseky tratě se tak díky rozmarům počasí proměnily v rozblácené kluziště a kdo nezvolil obuv s výraznějším vzorkem, mohl dosti ztratit. Ale nebylo tomu až tak stoprocentně, jak ukázal vítěz hlavní kategorie.

Podívejte se na další fotografie k článku….

I přes nižší účast byly k vidění velmi kvalitní výkony

Dospělí závodníci si mohli již tradičně vybrat snazší mírně zvlněnou 3km trať nebo náročnější 6km, kde již byl profil o poznání náročnější a zvláště za aktuálních podmínek.

Jedná se o běžecký krosový závod, který se koná v přírodní rezervaci Skalka v Praze. Závod je součástí seriálu H-Triatlon Tour. Více informací o Běžeckém krosu Skalka najdete v termínovce.

Trať 3 km ovládli Jakub Bláha a Lenka Šináglová

Rozmary počasí a bohatá víkendová závodní nabídka se postaraly o účast menšího množství závodníků, ale i přesto byly k vidění velmi kvalitní výkony. Tříkilometrovou trať opanoval Jakub Bláha (1999) časem 0:13:45, mezi ženami byla nejrychlejší Lenka Šináglová (1976) z Benešovského běžeckého klubu s časem 0:16:38.

Šestikilometrová kategorie Sport se připravovala na účast loňských vítezů, Jana Flašara z SK Čtyři Dvory České Budějovice a Elišky Auersvaldové z AC Čáslav. Ani jeden se však na startu nakonec neobjevil (Flašar kvůli odjezdu na soustředění a Auersvaldová kvůli zranění), naproti tomu se však po dvouleté odmlce vrátil Michal Řežábek (1993) ze Spartaku Praha 4, který tento závod opanoval v předchozích letech.

Startovní pole se muselo sklonit před dvacetiletým Josefem Šimsou

Michal Řežábek však při svém návratu vybojoval „pouze“ druhé místo. Stejně jako zbytek pole se musel sklonit před dvacetiletým Josefem Šimsou z Dukly Prahy, který v ne úplně ideálním obutí zvládl šestikilometrovou náročnou trať v čase 0:23:51. Specializací mílař, který se chystá na mistrovství Evropy do 23 let, tak při své premiéře na podobně náročné trati získal Pohár starosty MČ Praha 5.

Žen dorazilo na náročnou trať pouze pět a nejlepší mezi nimi byla Klára Velenská (1978) z VELETÝMU s časem 0:32:29. I ona svého úspěchu dosáhla při premiéře na tomto specifickém závodě.

H-Triatlon Tour nyní pokračuje třemi triatlonovými závody

H-Triatlon Tour nyní pokračuje třemi triatlonovými závody, které opět nabídnou sportovní program pro celou rodinu i všechny výkonnostní kategorie. Nyní už i s maskotem, který byl představen právě na Skalce. Sem se běžci vrátí netradičně již 29. října, kdy se zde premiérově uskuteční podzimní varianta tohoto krosu.

Výsledky

Muži 6 km

2. Michal Řežábek  24:42

3. Metoděj Fikes  24:42

Ženy 6 km

1. Klára Velenská  32:29

2. Hana Rippelová  34:13

3. Alena Vránová  35:43

Muži 3 km

1. Jakub Bláha  13:45

2. Marcel Zábojník 14:24

3. Vratislav Borský  14:28

Ženy 3 km

1. Lenka Šináglová  16:38

2. Marta Eugenio  17:00

3. Lucie Kafková  17:14

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: