Běžte pro ty, kteří nemohou. Startuje Wings for Life World Run

Běžte pro ty, kteří nemohou. Startuje Wings for Life World Run

Běžet pro ty, kteří nemohou. Hlavní myšlenka charitativního závodu Wings for Life World Run je prostá a vznešená zároveň. A zapojit se může opravdu každý. Co musíte udělat? Stáhnout si aplikaci a v neděli 9. května obout běžecké boty a vyrazit na trať svého vlastního závodu. Nezáleží na tom, kde a jestli se budete jen procházet nebo vyběhnete v maratónském tempu. Každá pomoc se totiž počítá.

V jeden čas, kdekoli na světě a vlastním tempem. Charitativní běh Wings for Life World Run je tady!

Už poosmé se celý svět spojí, aby svým příspěvkem podpořil nadaci Wings for Life, která se snaží pomoci lidem s poraněním míchy. A experimentální léčba, kterou nadace zastřešuje, má výsledky. Vždyť charitativního běhu se v posledních dvou letech úspěšně zúčastnil i David Mzee, který podstatnou část svého života strávil upoután na invalidní vozík.

Nyní máte možnost se do této unikátní akce zapojit i vy. Jediné, co musíte udělat, je zaregistrovat se, stáhnout si mobilní aplikaci Wings for Life World Run, která sdružuje všechny běžce po celém světe a vyrazit v neděli ve 13 hod. na trať. Ve stejný čas vyrazí i další běžci prakticky po celé planetě a díky aplikaci si budete moct se všemi porovnat svůj výkon. 

Netradiční cíl

V čem, kromě myšlenky, je celá akce unikátní? Nejde o klasický závod, vzhledem k situaci ve světě si každý závodník musí vybrat své vlastní místo, kde se rozhodne vyběhnout. A pak je tu ještě Catcher Car. Virtuální cíl, kterým ale nikdo z běžců neproběhne. Catcher Car vyrazí na trať půl hodiny po startovním výstřelu a jakmile běžce dohoní, pro toho soutěžní část závodu končí. Kromě pořadí v závodě a uběhnutých kilometrů ukáže aplikace každému i průměrnou rychlost. 

Někteří poběží v ruchu velkoměsta, jiní zase v obklopení přírody. Zúčastní se amatérští běžci, profesionálové i sportovci ze všech různých odvětví. Kajakář Vavřinec Hradilek dokonce odstartuje i na mistrovství Evropy v italské Ivree.

„Běh Wings for Live World Run je pro mě důležitý i proto, že pomáhám mému dobrému kamarádovi Marku Šnajdrovi jezdit na kajaku. Je to bývalý snowboardista, který má poranění míchy a je už 20 let na vozíčku,“ říká slalomář Vavřinec Hradílek.

V pražské Stromovce vyběhne snowboardistka Eva Samková nebo skateboardista Maxim Habanec. 

Je to super kolektivní aktivita, kde se všichni podporují navzájem. Celkem mi to přirostlo k srdci, i když nejsem zrovna běžec. Letos jsem se rozhodl vytvořit svůj team, který se jmenuje #protopobezim, abychom společně s kamarády mohli vybrat zajímavou cifru,“ doufá skateboardista Maxim Habanec.

„Letošní ročník Wings for Life World Run pro mě bude už čtvrtý závod. Fandím té atmosféře, kterou má. Poběžím bez cíle a podle citu a uvidíme, jestli překonám 10 kilometrů,“ dodává Eva Samová

Více informací naleznete na Wings for Life World Run 2021.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: