Brnišťský půlmaraton nejlépe zvládli Jiří Čivrný a Štěpánka Bisová

6. ročník běžeckých závodů – Nutrilove Brnišťský půlmaraton 2019 se uskutečnil v sobotu 27. dubna 2019 za chladnějšího a zataženého počasí, což ovlivnilo účast především v dětských kategoriích.

Závodů se zúčastnilo celkem 516 sportovců ve všech věkových kategoriích, z toho 163 v dětských kategoriích, 45 v rámci veřejného běhu na 3,3 km a 308 na čipově měřených hlavních tratích, z toho 68 běžců v 17 štafetách 4 x 5275 m, 124 běžců na čtvrtmaratonu, 20 chodců nordic walking a 96 borců na hlavní trati půlmaratonu. Jedná se o druhou nejvyšší účast v historii závodů. Chladnější počasí přálo výkonům běžců na nejdelších tratích. Byly překonány hned dvarekordy tratí z roku 2017. Nejrychlejším mužem na půlmaratonu byl Jiří Čivrnýz AK Semily v čase 1:16:12, což je první nový traťový rekord, nejrychlejší ženou byla ŠtěpánkaBisová z AC Česká Lípa v čase 1:32:21. Nejrychlejší čtvrtmaraton zaběhl Jan Karko z AC Česká Lípa v čase 36:28 a mezi ženami Lucie Pavlištová z AC Slovan Liberec v čase 41:13, což je druhý nový traťový rekord závodu.

Veřejný běh byl i letos předsunutý před hlavním závodem a běžel se po žlutém 3,3km dlouhém okruhu. Hlavní trať, která je certifikována od ČAS je vedena z Lesního zátiší, přes náves v Brništi, po Stezce hastrmanů, okolo rybníků, lesem, po obecních a polních cestách, krásnou přírodou i vesnickou zástavbou, v převážně rovinatém terénu po smíšeném povrchu. Letos měli závodníci k dispozici 3 občerstvovací stanice s vodou a v cíli s ovocem, oplatky a iontovým nápojem. Na fotbalovém hřišti ve Velkém Grunově byla opět umístěna druhá čipová brána, která umožnila změřit úseky všem členům štafet a mezičasy ostatním běžcům po 5275 m. Závodníci na delších tratích včetně členů štafet a nově i veřejného běhu, obdrželi v cíli dřevěné pamětní medaile ve tvaru boty. Zázemí areálu Lesní zátiší se od loňského roku rozšířilo o nově vybudované sociální zařízení včetně sprch, které byly závodníkům plně k dispozici.

Na stránkách www.sportovniservis.cz si závodníci mohou dohledat výsledky čipově měřených tratí včetně mezičasů a stáhnout si svůj vlastní diplom. Bohatý doprovodný program v areálu završilo vystoupení dvou hudebních skupin ARIES a NEXT BAND, vyhlášení výsledků a losování tomboly.

V rámci vyhlašování nejlepších závodníků bylo rozděleno 47 sad unikátních skleněných medailí od sklárny LASVIT AJETO z Lindavy a rozdáno velké množství cen od sponzorů.

Pořadatelé děkují všem sponzorům, dobrovolníkům, závodníkům i divákům za úspěšný 6. ročník BPM

a již nyní se těší a zároveň zvou na 7. ročník Brnišťského půlmaratonu, který se uskuteční 25.4.2020.