Černá hora SkyRace: Nový poctivý terénní závod v divoké přírodě!

Černá hora SkyRace: Nový poctivý terénní závod v divoké přírodě!

Pořadatelé známého pražského trailového seriálu Prague Park Race dále rozšiřují svůj záběr. Po loňském vyprodaném Hruboskalském půlmaratonu přišli s ještě větší výzvou pro závodníky milující přírodu. V sobotu 7.9.2019 uspořádají nový závod Černá hora SkyRace.

Černá hora SkyRace se může směle poměřovat s mezinárodními závody

Černá hora SkyRace je závod, který se se svými parametry (32 km / 2200 m přev.) může směle poměřovat s mezinárodními závody. Pro ty, na které je třicet dva kilometrů moc velká porce, připravili pořadatelé kratší, ale stále atraktivní trasu na vrchol Černé hory – dvanáctikilometrový SkyRun.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Hlavní trasa je pečlivě vybraná zkušenými horskými běžci

Hlavní trasa je opět pečlivě vybraná běžci se zkušenostmi z horských závodů – Romanem Skalským a Janem Mrázkem. Oba mají za sebou celou řadu podobných závodů v Evropě, ale tento typ závodu jim v jejich okolí stále chyběl. „U nás je spousta krásných i drsných závodů, ale jsou buď moc krátké nebo moc dlouhé, moc daleko nebo málo terénní. Prostě nabízíme to, co bychom sami rádi běželi a co nám zde doposud chybělo“, shrnuje motivaci pustit se do závodu v Krkonoších bývalý reprezentant v běhu do vrchu Roman Skalský.

Jedná se o jedinečný horský závod v Krkonoších. Trasy vedou tím nejhezčím okolím Černé hory a Jeleního vrchu a půlka závodu se odehrává v nadmořské výšce nad 1000 metrů. Více informací o závodě Černá hora SkyRace najdete v termínovce.

Centrum závodu bude v lyžařském areálu Skiresort v Janských Lázních, konkrétně u vleku Formánek. Trasa závodu hned po startu stoupán na Černou horu, prudce klesá do Černého dolu, následuje smyčka kolem Jeleního vrchu a opět přes Černou horu seběhnou závodníci Klausovým dolem do cíle. Na hlavní trase nastoupají závodníci úctyhodných 2200 metrů.

Po konzultaci s KRNAPem se podařilo vybrat nápaditou trasu

Pořadatelé lákají především na poctivý terénní závod v divoké přírodě. Po konzultaci s KRNAPem se podařilo vybrat nápaditou trasu, která je ale zároveň velkou výzvou i pro zkušenější běžce. „Poznáte odlehlé stezky Krkonoš, ponoříte se do borůvčí, budete skákat přes klacky, kameny a horské potůčky, proběhnete se po bývalých horských stezkách. Prostě nádhera.“, dodává k trase reprezentant ve skyrunningu a orienťák Jan Mrázek.

Závod slibuje slušnou konkurenci

Závod slibuje i slušnou konkurenci vzhledem k zařazení do rankingu Czech Skyrunning Association. Pobyt v Krkonoších lze navíc kromě závodu využít i jinak a strávit zde celý víkend – pořadatelé vyzdvihují i další aktivity v oblasti Černé hory, namátkou Stezku korunami stromů, cyklovýlety, lanovku Černohorský express, Černohorské rašeliniště nebo relax na lázeňské kolonádě v Janských Lázních.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: