Čertovskej wintertrail – proběhněte se v kopcích a kopečkách, v lesích a mezi skalami v okolí Hamru na Jezeře

Čertovskej wintertrail – proběhněte se v kopcích a kopečkách, v lesích a mezi skalami v okolí Hamru na Jezeře

Běháte rádi pěknou krajinou? Nejraději v terénu? Uvítáte nějakou přírodní či kulturní zajímavost po cestě? Oceníte rodinnou atmosféru a zpestření běžeckého závodu o něco navíc? Zveme vás 26. listopadu na Čertovskej wintertrail!

Letos již 6. rokem pořádáme čertovské závody. V červnu to byl Čertovskej ultratrail, závod na 66,6 km, a na závěr sezony pro vás chystáme takzvaného “zimního půlčerta” (33,3 km). Jedná se o terénní běh, na trati je minimum asfaltu, spousta různých lesních cest, cestiček až neznatelných pěšinek, méně nudných rovinatých přeběhů a více kopců a kopečků. Můžete si zvolit i poloviční trať na 16,6 km.

Terénní trasa závodu, na které se nebudete nudit

Startujeme na Hamru na Jezeře a postupně vybíháme až na Jelení vrchy s barevnými listnatými lesy a se skalními útvary. Před první občerstvovačkou nás čeká skalnatý kopec Dlouhý kámen s krásnými výhledy nejen zpět na Jelení vrchy, ale také na Ralsko a Bezděz. Po pár kilometrech se pak trať dělí ve Skalním divadle a závodníci na krátké trati směřují přímo na hrad Děvín. Ti ostatní vybíhají opět na kopec, kde je čeká vyhlídka V Břízkách s úchvatnými výhledy nejen na kopce nad Hamerským jezerem a s Ralskem v pozadí, ale také na celý ještědský hřeben. Odtud jen seběhnout pod Kavčí skálu, kde na závodníky bude čekat další občerstvovačka.

Čertovská atmosféra a členitý terén vás bude provázet až do cíle

A opět stoupáme a to na Ocasovský vrch, abychom pak seběhli pod Horku, vysápali se na ní, přeběhli Holičský vrch a absolvovali prudký výstup na Lázeňský vrch. Odměnou pak je pohled z Krásné vyhlídky. Z té sbíháme opět na občerstvovačku pod Kavčí skálou. Už jen pár kilometrů do cíle, ale ještě zdaleka není konec. Nejdřív si odpočineme podél Hamerské strouhy, všimneme si Chrastenského vodopádu a pak již hledíme vzhůru a stoupáme po ostrém hřebeni Chrastenského vrchu. Na závěr si ještě vyběhneme na zříceninu hradu Děvín. Pak už jen příjemný doběh po úbočí Hamerského Špičáku a podél Hamerského jezera do cíle.

O závodníky bude po čertech dobře postaráno!

Na trase závodu budou připraveny 3 občerstvovací stanice s dostatkem jídla i pití (voda, iontový nápoj, cola, teplý nápoj, pivo, ovoce, rozinky, slané oříšky, domácí koláče, chleba se sádlem, polévka, sůl). Další občerstvení bude v cíli (polévka, srnčí guláš, lososové lasagne nebo houbové krupoto, alko/nealko pivo, limo, svařák, čaj a další domácí pohoštění), to mají závodníci hrazeno v rámci startovného.

  • Trasa závodu bude pečlivě značena vlastním značením (“mléko”, šipky, mouka).
  • Každý závodník se může těšit ve startovním balíčku na sportovní čepici s čertovským logem závodu.
  • Závodníci, těšíme se na všechny čerty a čertice! Vždy vyhlašujeme nejen nejrychlejší závodníky, ale také NEJ čerta nebo čertici.

Vezměte s sebou celou rodinu!

Centrum dění a cíl závodu je v Hamru na Jezeře, oblíbené rekreační oblasti. V okolí je řada přírodních i kulturních památek (např. průrva řeky Ploučnice, hrady Ralsko, Stohánek či Děvín). Doporučujeme, vezměte s sebou celou rodinu a pošlete je na výlet na některé ze zajímavých míst na trati (např. Skalní divadlo, Kavčí skála nebo Děvín). Uvidí některá z pěkných míst na trati a budou vás moci povzbudit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: