ČEZ RunTour oslaví 100. výročí Emila Zátopka závodem v jeho rodné Kopřivnici

ČEZ RunTour oslaví 100. výročí Emila Zátopka závodem v jeho rodné Kopřivnici

S atraktivními novinkami vstupuje oblíbený běžecký seriál ČEZ RunTour do nové sezony. O tom, že „je radost běžet“, se běžci přesvědčí už v devíti českých městech. Do kalendáře totiž pořadatelé přidávají nový závod, který bude oslavou 100. narozenin Emila Zátopka – uskuteční se v jeho rodné Kopřivnici na uzavřeném testovacím polygonu Tatra. Připravena je ovšem také další zajímavá premiéra.

Rodinný běžecký seriál ČEZ RunTour stojí na startu své 11. sezony, při které opět zavede hobby běžce, elitní vytrvalce, ale i sportující rodiny s dětmi a začátečníky na nejkrásnější místa v Česku. Poběží se například po romantických karlovarských kolonádách, ve stínu vysokých pecí v Dolních Vítkovicích nebo po pardubickém dostihovém závodišti. Každý ze závodů je jiný a jedinečný, všechny ale propojuje běžecká radost, která se odrazila například i v podobě nových finisherských medailí. 

„Chtěli jsme připravit něco nového a zajímavého i pro běžce, kteří s námi běhají už několik let. A tím, že na letošní rok připadá 100. výročí narození Emila Zátopka, byla volba jasná. Oslavíme ho v jeho rodišti a na jeho zlatých distancích,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

RunTour Kopřivnice: Legenda Emil

Premiérový ročník závodu RunTour Kopřivnice: Legenda Emil se uskuteční v sobotu 25. června, kdy se běžci vyrovnají na start u nádherného Muzea nákladních automobilů Tatra.
Trasa pak zavede závodníky na místa, která jsou jinak pro veřejnost uzavřená – na Polygon Tatra, který bude přístupný právě běžcům RunTour. Do střeženého areálu, ve kterém procházejí zatěžkávacími zkouškami vozy Tatra, se nedostanou dokonce ani fanoušci. Běžci tu prověří svou formu nejen na dlážděných a asfaltových cestách, ale poběží i po speciálních površích sloužících k testování nákladních aut. Zážitek ze závodu ještě umocní panoramatické výhledy na Tatry – po polygonu budou rozmístěny legendární kopřivnické vozy.
„Rozhodli jsme ctít Emilovy zlaté distance, proto se poběží závody na pět a deset kilometrů. Spousta lidí si myslí, že běhal především maratony, ale těch se Emil zúčastnil jen párkrát v životě. Zachováme také dětské tratě jako na jiných závodech ČEZ RunTour, tedy 500 a 1000 metrů,“ vysvětluje Gunišová.

Užijte si ve dvojici nový sport

V podhůří Beskyd bude představena i další novinka – součástí seriálu RunTour se poprvé v historii stane cyklistika, konkrétně koloběh. Při této mladé sportovní disciplíně se závodí ve dvojících, které mají k dispozici jedno kolo, o které se mohou libovolně střídat. Zatímco jeden běží, druhý ho povzbuzuje a nabírá síly na kole. Podmínkou je, že dvojice se nesmějí od sebe vzdalovat a musejí si předávat kolo z ruky do ruky. „Koloběh úplně přirozeně zapadl do filozofie RunTour – podporuje rodinné nebo partnerské aktivity, přináší radost ze sportu a společné zážitky. I při tomto závodu si účastníci užijí jedinečné prostředí polygonu Tatra a zcela uzavřené tratě,“ říká ředitelka seriálu.

Další zážitky čekají na účastníky RunTour v cíli, kdy už jim budou viset na krku finisherské medaile. Na doprovodném programu se totiž aktivně podílejí spolupořadatelé závodu, kterými jsou město Kopřivnice a také Tatra Trucks. „Je v našem zájmu pořádat akci společně s dalšími subjekty, které připomenou Zátopkův maraton akcí (týden hlavních oslav se uskuteční 13. až 19. září 2022) v Kopřivnici,“ říká garant pro sport a Zdravé město René Lakomý. Město chce navázat na ty nejlepší tradice, které je proslavily v celém světě, jako například olympijský vítěz Emil Zátopek a značka Tatra.
„Účastníci si budou moci kromě závodu zpříjemnit den také doprovodným programem s volnočasovými aktivitami – budou si moci prohlédnout vystavené tatrovky, navštívit stánek automobilky nebo nové Muzeum nákladních automobilů Tatra, které bylo otevřeno v listopadu minulého roku, či se podívat do tradičního Technického muzea Tatra v centru města,“ přibližuje plánované aktivity marketingový ředitel Tatra Trucks, Kamil Košťál.

Nová sezona ČEZ RunTour odstartuje už 2. dubna v Českých Budějovicích. V kalendáři populárního rodinného běžeckého seriálu je celkem devět závodů, na které se můžete přihlašovat již v těchto dnech prostřednictvím webu www.run-tour.cz.

_______________________________________________________________________

Kalendář ČEZ RunTour 2022

2. dubna: České Budějovice
7. května: Brno
28. května: Ústí nad Labem
11. června: Ostrava
25. června: Kopřivnice
16. července: Olomouc
27. srpna: Karlovy Vary
24. září: Praha
15. října: Pardubice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: